Odwołano wyścig MotoGP na Silverstone

Odwołano wyścig MotoGP na Silverstone Honda Racing Corporation

Z powodu ulewnych opadów deszczu w Wielkiej Brytanii, dyrekcja wyścigu MotoGP na Silverstone oraz zawodnicy podjęli decyzję o odwołaniu rywalizacji.

Mimo przełożonego wczoraj startu wyścigu królewskiej klasy o półtorej godziny wstecz na 12:30 polskiego czasu z powodu obaw o możliwe opady deszczu, warunki pogodowe na Silverstone pogorszyły się znacznie wcześniej, na skutek czego przed planowanym startem podjęto decyzję o przesunięciu całej procedury startowej na bliżej nieustaloną godzinę w nadziei na to, że deszcz ustanie.

Po wielu naradach, które odbyły się w ciągu kilku godzin oczekiwania, ogłoszono ostatecznie, że wyścig nie odbędzie się z powodu warunków atmosferycznych oraz charakterystyki toru Silverstone, który nie potrafił w skuteczny sposób odprowadzić gromadzącą się wodę. Oprócz wyścigu MotoGP, odwołano również rywalizację serii towarzyszących: Moto2 i Moto3.

Kolejny wyścig MotoGP odbędzie się za 2 tygodnie na torze Misano, gdzie zawodnicy powalczą o Grand Prix San Marino.

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka