SIC Racing przejmie zespół Ángela Nieto

SIC Racing przejmie zespół Ángela Nieto Michelin

Malezyjski zespół SIC Racing dołączy do przyszłorocznej stawki MotoGP, znajdując się na miejscu zespołu Ángela Nieto na przyszłorocznej liście startowej.

Nowa ekipa będzie korzystać z dwóch motocykli Yamaha YZR-M1, kończąc tym samym poszukiwania zespołu klienckiego przez japońskiego producenta po ogłoszeniu, że wieloletni partner Tech 3 zwiąże się z KTM.

„Ángel Nieto Racing Team (ANRT) oraz Sepang International Circuit (SIC) osiągnęły porozumienie, w wyniku którego od sezonu 2019 MotoGP SIC przejmie dwa miejsca na liście startowej ANRT. Pan Jorge Martinez ‘Aspar’ zajmie stanowisko doradcy sportowego nowego zespołu MotoGP” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Właścicielem SIC Racing jest tor Sepang, którego zespół rywalizuje w Moto3 i Moto2 od 2014 roku. Wiele wskazuje na to, że od przyszłego sezonu stawka MotoGP będzie liczyć 11 zespołów w wyniku przejęcia zespołu Ángela Nieto oraz prawdopodobnego odejścia ekipy Marc VDS z powodu wewnętrznego konfliktu.

Oczekuje się, że w barwach SIC Racing jeździć będzie tegoroczny debiutant Franco Morbidelli, jednak nie wiadomo, kto będzie jego zespołowym partnerem. Dani Pedrosa, który odejdzie po tym sezonie z Repsol Hondy, jest poważnym kandydatem do zajęcia tego miejsca, jednak Hiszpan, który może rozważać również odejście ze sportu, ogłosi swoje plany w przyszłym tygodniu na Sachsenring przed Grand Prix Niemiec MotoGP.

Źródło: motorsport.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka