Kolejne zmiany techniczne w MotoGP na sezon 2019

Kolejne zmiany techniczne w MotoGP na sezon 2019 Ducati Corse

Po spotkaniu Komisji Grand Prix na torze Assen ogłoszono zmiany w obszarach technicznych i aerodynamiki, które będą obowiązywać od przyszłego sezonu.

Od momentu zakazu korzystania ze skrzydełek po 2016 roku, producenci szukali innych sposobów na poprawę aerodynamiki. Obecnie zespoły mogą korzystać wyłącznie z dwóch układów owiewek w ciągu sezonu – standardową, która jest wprowadzana na początku rywalizacji oraz ewolucyjną, która może pojawić się w dowolnym momencie zmagań. Możliwe jest również wymienne stosowanie tych owiewek.

Niektóre z ekip, a zwłaszcza Ducati, wprowadzały dodatkowe modyfikacje w poszczególnych sekcjach aerodynamicznych mających pomóc w dostosowaniu się do danego toru. Komisja Grand Prix, która spotkała się w Assen, zakazała jednak stosowania tych praktyk od przyszłego sezonu.

„Dyrektor techniczny wydał wytyczne w zakresie projektowania aerodynamiki, jak również wprowadzono nowe ograniczenia wymiarów oraz sposobów kombinacji różnych części aerodynamicznych. W wyniku tego obecne projekty nadal będą dozwolone, ale nie będzie możliwe usunięcie bądź zamiana znaczących elementów aerodynamicznych” – czytamy w wydanym oświadczeniu.

Ponadto nałożono kolejne limity na elektronikę poprzez wprowadzenie specjalnej platformy, której zadaniem jest przeciwdziałanie wysyłania do standardowej elektroniki sterującej (ECU) różnych danych na temat pracy motocykla, co może dać dodatkową przewagę.

Źródło: motorsport.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka