Márquez: Wiedziałem, w jakim momencie dać z siebie wszystko

Márquez: Wiedziałem, w jakim momencie dać z siebie wszystko Honda Racing Corporation

Zwycięzca holenderskiego Tourist Trophy Marc Márquez wyraził radość z triumfu w szalonym wyścigu na torze Assen, podkreślając znaczenie sukcesu w kontekście obrony mistrzowskiego tytułu.

Hiszpan nie mogąc wcześniej znaleźć się na czele, przeczekał do finalnej fazy rywalizacji i objął prowadzenie na siedem okrążeń przed końcem wyścigu. Od tego momentu był w stanie narzucić własne tempo, które pozwoliło mu odjechać od drugiego Alexa Rinsa na 2,2 sekundy.

„Nie wiem jakich słów użyć, to był szalony wyścig. Walczyliśmy przeciwko wszystkim i to było niesamowite. Warunki na torze były bardzo trudne z powodu wiatru na przeciwległej prostej i w szybkich zakrętach. Kiedy jechało się za kimś, było łatwiej, ale jednocześnie ciężej, aby powiększyć przewagę” – opisywał Márquez.

„Lorenzo był w stanie mocno naciskać – próbowałem go wyprzedzić, ale on odpowiadał i przez to nie mogłem utrzymać swojego tempa. Wtedy powiedziałem – w porządku, poczekam. W międzyczasie jednak doszło do wielu momentów, miedzy innymi z Rinsem, Maverickiem, ze wszystkimi. Walczyliśmy przeciwko wszystkim i ostatecznie byłem sprytny. Kiedy zobaczyłem F7 [siedem okrążeń do końca] stwierdziłem, że czas dać z siebie wszystko. Udało mi się wypracować przewagę, a kiedy zobaczyłem +0,2, mogłem skupić się na jechaniu własną linią”.

Márquez miał sporo szczęścia, że nie zakończył przedwcześnie wyścigu po kolizji z Rinsem na wyjściu z piątego zakrętu. Dzięki zwycięstwu, powiększył on prowadzenie w klasyfikacji generalnej, jednak jak przyznał, spodziewał się czegoś więcej po zawodnikach Yamahy.

„Oczywiście oczekiwałem, że być może Valentino [Rossi] oraz Viñales będą silni i tak było, ale my byliśmy lepsi i to jest najważniejsze na torze, na którym zwykle mieliśmy pewne problemy. Kiedy przekroczyłem linię mety, miałem w sobie sporo adrenaliny, a kiedy sprawdziłem wyniki na dużym ekranie i zobaczyłem, że jest tam Rins, byłem jeszcze bardziej zadowolony, ponieważ przewaga stała się jeszcze większa”.

Po rundzie na torze w Assen Márquez ma 41 punktów przewagi w klasyfikacji nad drugim Rossim.

Źródło: crash.net

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka