Morbidelli nie weźmie udziału w TT Assen

Morbidelli nie weźmie udziału w TT Assen Marc VDS

Franco Morbidelli został wykluczony z holenderskiego TT w Assen w wyniku kontuzji odniesionej w sobotnim treningu MotoGP.

Włoch podczas trzeciego wolnego treningu królewskiej klasy zaliczył wywrotkę przy dużej prędkości w siódmym zakręcie, po której został zabrany do centrum medycznego. Po przeprowadzeniu badań zdiagnozowano u niego małe złamanie trzeciej kości lewej ręki, co uniemożliwiło start aktualnego mistrza Moto2 w wyścigu.

Uważa się, że w przyszłym sezonie Morbidelli znajdzie się na satelickiej Yamasze, która będzie wspierana przez Petronasa. Wiele wskazuje również na to, że jego zespołowym kolegą będzie Dani Pedrosa, który po tegorocznych zmaganiach ustąpi miejsca z Repsol Hondy na korzyść przechodzącego z Ducati Jorge Lorenzo.

Morbidelli zajmuje 16. miejsce w klasyfikacji zawodników z dorobkiem 19. punktów. Jego najlepszym wynikiem było dziewiąte miejsce zdobyte w Jerez podczas Grand Prix Hiszpanii.

Źródło: motorsport.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka