Joan Mir zawodnikiem Suzuki w latach 2019 i 2020

Joan Mir zawodnikiem Suzuki w latach 2019 i 2020 Marc VDS

W poniedziałek ogłoszono, że Joan Mir w przyszłym roku zadebiutuje w MotoGP, gdzie spędzi przynajmniej dwa sezony.

Dwudziestolatek, który jest aktualnym mistrzem Moto3, będzie zespołowym partnerem Álexa Rinsa. W mistrzostwach świata zadebiutował w 2015 roku w Moto3 podczas Grand Prix Australii. Ogólnie w tej klasie spędził ponad 2 sezony, zdobywając mistrzostwo tej serii. Aktualnie Hiszpan jeździ w Moto2 i w swoim debiucie w ciągu sześciu wyścigów dwukrotnie znalazł się na podium, finiszując w obu przypadkach na jego najniższym stopniu.

„Jako zespół zawsze nie mogliśmy doczekać się ukształtowania długoterminowego planu rozwoju, na który składa się również dobór młodych kierowców, którzy naszym zadaniem mogą być inwestycją w przyszłość. Zrobiliśmy to w naszym debiutanckim sezonie w 2015 roku, powtórzyliśmy to w 2017, podpisując kontrakt z Álexem Rinsem, który został potwierdzony również w tym roku, a teraz doszliśmy do porozumienia z Joanem Mirem” – powiedział Shinichi Sahara, lider projektu Suzuki.

„To młody talent, który chcielibyśmy rozwinąć, aby pomógł nam w rozwoju GSX-RR oraz zespołu. Obecnie jest on zaangażowany w klasę Moto2 i zdecydowanie chcemy, aby cieszył się tymi mistrzostwami, ale również nie możemy doczekać się pracy z nim i jego debiutu w królewskiej trasie. Wierzymy w jego umiejętności”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Suzuki

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka