Petrucci dołącza do fabrycznego zespołu Ducati

Petrucci dołącza do fabrycznego zespołu Ducati Ducati

Danilo Petrucci będzie reprezentować barwy fabrycznego zespołu Ducati. Włoch podpisał roczny kontrakt, w ramach którego będzie się ścigać u boku Andrei Dovizioso.

Petrucci zadebiutował w MotoGP w 2012 roku, trzy lata później przeniósł się do satelickiego zespołu Ducati Pramac Racing. Od ostatniego sezonu ściga się on na motocyklu w fabrycznej specyfikacji, na którym wywalczył pięć ze swoich sześciu finiszy w pierwszej trójce.

„Nie potrzeba słów, aby wyrazić jak ważny jest to dla mnie moment” – powiedział 27-latek. „Dołączenie do zespołu fabrycznego to spełnienie marzeń, a reprezentowanie Ducati to ogromny zaszczyt, zwłaszcza dla kogoś, kto zaczynał jako kierowca testowy drogowych motocykli tej marki”.

Szef koncernu Ducati Claudio Domenicali dodał: „Chciałbym gorąco powitać Danilo i nie możemy doczekać się jego występów w naszych barwach. Ścigając się u boku Andrei, jestem pewien że będzie kontynuować swoje szybkie postępy na drodze do sukcesu”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ducati

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka