Espargaró przedłuża kontrakt z zespołem Aprilia

Espargaró przedłuża kontrakt z zespołem Aprilia Michelin

Aleix Espargaró podpisał przedłużenie obowiązującego kontraktu z ekipą Aprilia Racing Team Gresini, pozostając zawodnikiem tego zespołu przez dwa następne sezony.

Dla Espargaró obecny sezon jest siódmym z rzędu spędzonym w królewskiej klasie po rocznej przerwie w 2011 r., kiedy rywalizował w Moto2. Dotychczas jego najlepszym wynikiem jest drugie miejsce zajęte podczas Grand Prix Aragonii 2014, reprezentując wówczas barwy zespolu Forward Racing Yamaha. Dodatkowo na jego koncie znajdują się dwa pole position oraz siódme miejsce na zakończenie sezonu 2014.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę zostać w Aprilii na kolejne dwa lata. Po raz pierwszy w swojej karierze jestem w stanie osiągnąć stabilizację, co jest ważne do poprawy i wspólnego rozwoju. Mam jedyny cel i jednocześnie obsesję, czyli wywalczenie podium na motocyklu RS-GP. Chciałbym podziękować Aprilii oraz całemu zespołowi. Będziemy kontynuować pracę w 100% do 2020 roku” – powiedział Espargaró.

„Przedłużenie tej umowy jest przede wszystkim potwierdzeniem cech Aleixa” – mówił Romano Albesiano, menedżer wyścigowi Aprilii. „Odkąd przybył, wniósł on pasję oraz motywację do garażu z pozytywnym efektem dla całego zespołu. Jego wkład w rozwój RS-GP jest niezaprzeczalny i jestem pewien, że kolejne dwa lata pozwolą nam na osiągnięcie ważnych wyników, a przede wszystkim na angażowanie porywającej i inspirującej młodzieży oraz wielu fanów, których Aprilia posiada na całym świecie. Znaki są widoczne, więc zapewnienie ciągłości tego projektu technicznego z zawodnikiem, który dobrze zna zespół oraz motocykl, pozwoli nam zaplanować rozwój w najlepszy możliwy sposób z myślą o przyszłości”.

Źródło: motogp.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka