Rossi pokonał długość ziemskiego równika

Rossi pokonał długość ziemskiego równika Michelin

Valentino Rossi podczas wyścigu o Grand Prix Hiszpanii przekroczył barierę przejechanych 40 075 km, czyli długości równika, zdobywając podczas rywalizacji w Jerez piąte miejsce.

Dziewięciokrotny mistrz świata na swoim koncie ma już wiele rekordów, zaś dzisiaj do jego kolekcji doszło kolejne osiągnięcie – Włoch w czasie swojej kariery w wyścigach przejechał więcej kilometrów niż długość równika (40 075 km). Dokonał tego w ciągu 23 sezonów, zaczynając swoją przygodę podczas Grand Prix Malezji 1996. Magiczna bariera została pokonana podczas 15. okrążenia minionego wyścigu o Grand Prix Hiszpanii, w której Rossi wywalczył piątą pozycję.

„Biorą pod uwagę moją szybkość w czasie weekendu, piąte miejsce nie jest takie złe. Mieliśmy jednak szczęście, ponieważ zawodnicy jadący przede mną wypadli z toru. Problem polega na tym, że jesteśmy szczęśliwi, ponieważ wyrobiliśmy maksimum. Wyścig był całkiem dobry, ale tak wygląda nasz potencjał” – powiedział Rossi.

„Byłem znacznie szybszy w porównaniu z ubiegłym rokiem, ale to nie wystarczyło, aby walczyć o podium. Nasza sytuacja techniczna jest inna – jeśli chcemy walczyć o podium i zwycięstwa, Yamaha musi nam pomóc. Mam nadzieję, że wkrótce to osiągniemy”.

Kolejnym przystankiem tegorocznego sezonu MotoGP będzie wyścig o Grand Prix Francji w Le Mans, który zostanie rozegrany za dwa tygodnie. Rossi uważa, że ta runda może być dla niego bardziej udana.

„W Le Mans możemy być bardziej konkurencyjni, ale nie wiem, czy to wystarczy do zwycięstwa, podium lub nawet czołowej piątki. Nie wiem, musimy zobaczyć. Uważam jednak, że w Le Mans możemy być szybsi”.

Źródło: motogp.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka