Dovizioso: Winę ponoszą Lorenzo i Pedrosa

Dovizioso: Winę ponoszą Lorenzo i Pedrosa Ducati Corse

Andrea Dovizioso uważa, że Jorge Lorenzo oraz Dani Pedrosa powinni wziąć na siebie winę spowodowania kolizji, która dla tych trzech zawodników oznaczała przedwczesne zakończenie wyścigu o Grand Prix Hiszpanii.

Lorenzo, Dovizioso oraz Pedrosa walczyli między sobą o drugą pozycję. Na osiem okrążeń przed końcem rywalizacji Dovizioso postanowił zaatakować swojego zespołowego kolegę, przez co obaj wyjechali zbyt szeroko. Pedrosa postanowił wykorzystać sytuację, zjeżdżając do wewnętrznej i próbując pokonać obu reprezentantów Ducati, jednak Lorenzo szybko powrócił na wyścigową linię, w wyniku czego doszło do kolizji między nim, a Pedrosą, a bezwładny motocykl uderzył również w jadącego obok Dovizioso.

Dyrekcja wyścigu zdecydowała, że był to incydent wyścigowy, jednak Dovizioso jest innego zdania – uważa on, że winą należy obarczyć dwóch Hiszpanów, dodając również, że Lorenzo nie otrzymał on informacji od zespołu, że Pedrosa jest częścią walczącej grupy.

„Miałem pecha. Zahamowałem bardzo późno, pojechałem zbyt głęboko i obaj [zawodnicy] popełnili błąd. Dani jechał z tyłu, więc mógł lepiej zarządzać sytuacją, ale tego nie zrobił, ponieważ wjechał zbyt szybko. Myślę, że incydent między Jorge a Danim miał miejsce, ponieważ obaj byli na limicie, a musieli coś zrobić w tym pojedynku i popełnili błąd. Jorge dodatkowo dopuścił się małego błędu, ponieważ nie interesował się w ogóle wewnętrzną linią, jadąc nieco poza nią” – tłumaczył Dovizioso.

„To prawda, że z perspektywy jego kasku nie da się widzieć wszystkiego na zewnątrz, ale trzeba dbać o takie rzeczy, a on tego nie zrobił. Incydent miał jednak miejsce, ponieważ na tablicy nie podano mu informacji, że w walce udział bierze trzech zawodników. Motocyklista jednak decyduje, jakie informacje chce mieć na tablicy i myślę, że w tym leży przyczyna błędu”.

Z kolei Pedrosa był zaskoczony tym, że doszło do takiej kolizji, która jego zdaniem zaszła pomiędzy „najbardziej czysto jadącymi zawodnikami MotoGP”.

„Wiem, że to najbardziej szokująca rzecz, która miała miejsce w wyścigu, ale nie zamierzam tego oceniać, ponieważ trzech zawodników miało ogromnego pecha. Zdajemy sobie sprawę, że reprezentujemy trzech najbardziej czysto jadących motocyklistów w mistrzostwach, a dzisiaj pech dopadł całą trójkę. Nie chcę mówić ‘to twoja wina’, ponieważ zawsze jeździmy czysto, ale to pech, zwłaszcza dla Andrei i Ducati, którzy walczą o mistrzostwo. Z tego powodu jestem rozczarowany” – mówił Pedrosa.

Źródło: motorsportweek.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka