Pedrosa wystartuje w Grand Prix Ameryk

Pedrosa wystartuje w Grand Prix Ameryk Honda Racing Corporation

Dani Pedrosa podjął decyzję o wzięciu udziału w nadchodzącej rundzie MotoGP na torze Austin mimo odniesienia kontuzji w minionym wyścigu o Grand Prix Argentyny.

Pedrosa doznał złamania prawego nadgarstka w wyniku wywrotki, do którego doszło na pierwszym okrążeniu rywalizacji w Argentynie w wyniku wypchnięcia na mokrą część toru przez Johanna Zarco. W ubiegłym tygodniu Hiszpan został poddany operacji w Barcelonie. Przez dłuższy czas nie było wiadomo, czy Pedrosa będzie w stanie wystartować w Austin, jednak dzisiaj Honda ogłosiła udział swojego zawodnika w najbliższej rundzie MotoGP.

„Po operacji każdego dnia czułem się coraz lepiej. Wykonywałem nawet ćwiczenia, aby uzyskać większą mobilność i zmniejszyć stan zapalny. Stopniowo odzyskuję napięcie w mięśniach, co pozwala mi na uzyskanie postępu” – powiedział Pedrosa.

„Na razie trudno jest ocenić moje prawdziwe możliwości. Udajemy się na trudny tor i dopóki nie znajdę się na motocyklu, nie będę w stanie poznać mojej sytuacji. Ważną częścią mojego powrotu na Austin były wasze wiadomości wsparcia, za które chciałbym wam serdecznie podziękować”.

Po dwóch pierwszych wyścigach tegorocznego sezonu MotoGP Pedrosa ma na koncie 12 punktów zdobyte za siódme miejsce w Katarze przed wypadkiem w Argentynie.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Repsol Hondy

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka