Procedura flag-to-flag pozostaje niezmieniona

Procedura flag-to-flag pozostaje niezmieniona Michelin

Zmodyfikowany w drugiej połowie ubiegłego sezonu MotoGP system flag-to-flag pozostanie w obecnej formie pomimo braku możliwości przetestowania tego rozwiązania w warunkach wyścigowych.

W drugiej połowie 2017 roku opracowano nową procedurę flag-to-flag, która polegała na tym, że podczas wyścigu motocykle znajdujące się w alei serwisowej muszą znajdować się w odpowiedniej pozycji pod właściwym kątem, kiedy zawodnicy zjadą po zmianę swoich maszyn. Co prawda od momentu wprowadzenia zaktualizowanych przepisów nie było konieczności zastosowania tego systemu, jednak procedura pozostanie taka sama i będzie testowana pod koniec każdego drugiego treningu wolnego.

Dyrektor wyścigowy Mike Webb jest przekonany co do nowego formatu systemu flag-to-flag.

„Procedury, którzy wszyscy widzieliśmy, zostały testowane od wyścigu na Silverstone. Mają one za zadanie sprawić, aby zmiana motocykla była bezpieczniejsza i łatwiejsza w zrozumieniu dla zespołów i zawodników. Przygotowaliśmy nowy format, który jednak nie został jeszcze sprawdzony w wyścigu. Zapisaliśmy zatem nowe zasady, które przetestowaliśmy i uzgodniliśmy z zespołami, że jeśli to konieczne, zostaną wprowadzone zmiany po sprawdzeniu tego w wyścigu. Uważamy, że nowy system jest naprawdę dobry, ale zawsze jesteśmy otwarci w sytuacji, kiedy jest możliwość jego dalszego ulepszenia” – powiedział Webb.

Źródło: motogp.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka