Iannone z najlepszym tempem drugiego dnia testów

Iannone z najlepszym tempem drugiego dnia testów MotoGP

Andrea Iannone z zespołu Suzuki był najszybszym zawodnikiem drugiego dnia testów na torze Losail w Katarze. Włoch wyprzedził swojego rodaka - Andreę Dovizioso i obrońcę mistrzowskiego tytułu - Marca Márqueza.

Drugiego dnia testów zawodnicy królewskiej kategorii podkręcili tempo i poprawili wyniki z pierwszego dnia o prawie pół sekundy. Iannone, który miał najlepszy czas pokazywał się z bardzo dobrej strony już wczoraj, a dziś jeszcze bardziej przyspieszył i po przejechaniu 45 okrążeń legitymował się najlepszym czasem. Włoch przejechał swoje najlepsze kółko na swoim ostatnim pomiarowym okrążeniu i wyprzedził Andreę Dovizioso, który stracił do niego niewiele ponad czterdzieści tysięcznych sekundy. Zawodnik Ducati przejechał o cztery okrążenia mniej i pokazał, że w trakcie pierwszego weekendu wyścigowego będzie jedną z wiodących postaci i z pewnością będzie walczył o zwycięstwo. W pierwszej trójce znalazł się jeszcze Marc Márquez, który po spokojnym wczorajszym dniu znacznie podkręcił tempo i był jednym z najbardziej zapracowanych zawodników w całej stawce. Hiszpan poprawił swój wczorajszy wynik o prawie sekundę i awansował o kilka pozycji w tabeli po połączonych czasach sesji.

Za pierwszą trójką znalazł się po raz kolejny Johann Zarco. Francuz dosiadający motocykla Yamahy przejechał 49 okrążeń, a jego strata wynosiła niespełna trzy dziesiąte sekundy. W poprzednim sezonie Zarco był rewelacją wyścigu w Katarze i przez kilka okrążeń prowadził, ale ostatecznie przewrócił się i nie ukończył wyścigu. Podczas tegorocznego wyścigu z pewnością będzie chciał powtórzyć początek i zakończyć go w dobrym stylu. Piąty był Alex Rins, a szósty Cal Crutchlow. Obaj zawodnicy w trakcie wszystkich przedsezonowych sesji są w ścisłej czołówce i prezentują dobre i równe tempo. Zarówno Hiszpan jak i Brytyjczyk liczą na zdecydowaną poprawę swoich wyników, bowiem poprzedni sezon w ich wykonaniu nie wyglądał najlepiej.

W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze, najszybszy wczoraj Maverick Viñales, Danilo Petrucci, Jack Miller, a czołową dziesiątkę uzupełnił Dani Pedrosa. Stawka po raz kolejny jest bardzo wyrównana, a w niespełna póltorej sekundy zmieściło się aż 21 zawodników. Najbardziej pracowity był Alvaro Bautista, który przejechał 70 okrążeń, a najmniej pracy ma za sobą Danilo Petrucci i Dani Pedrosa. Możemy się spodziewać, że podczas ostatniego dnia testów zawodnicy królewskiej kategorii poprawią swoje czasy o kilka dziesiątych sekundy i będą w stanie zejść nawet na czasy w granicach 1:53. O tym jakie jest prawdziwe tempo przekonamy się jednak dopiero za trzy tygodnie, podczas pierwszego weekendu wyścigowego w sezonie.

WYNIKI

Kamil Topczewski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka