Márquez w Repsol Hondzie przez dwa kolejne sezony

Márquez w Repsol Hondzie przez dwa kolejne sezony Honda Racing Corporation

Aktualny mistrz MotoGP Marc Márquez przedłużył swoją umowę z Repsol Hondą o dwa kolejne sezony. Tym samym Hiszpan nadal będzie kontynuował jazdę w barwach japońskiego zespołu, z którym związał się w 2013 roku.

Oprócz zdobycia tytułów w 125cc i Moto2, Márquez czterokrotnie sięgnął po mistrzostw MotoGP. Przedłużenie kontraktu oznacza, że Hiszpan łącznie spędzi w tym zespole co najmniej osiem sezonów.

„Cieszę się, że nadal będę ścigać się dla fabrycznego zespołu Hondy w klasie MotoGP. Jestem dumny z tego, że mogę rywalizować jako członek rodziny Hondy i doceniam to, jak Honda i zespół robią wszystko, aby zapewnić mi to, czego potrzebuję. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przez lata tak ciepło mnie wspierali. Pierwsza dwa oficjalne testy były udane, a dzięki przedłużeniu kontraktu mogę skupić się na nowym sezonie. Będę nadal cieszyć się wyścigami, dzielić się moją radością z każdym i starać się osiągnąć nasze wspólne cele. Dziękuję!” – powiedział Márquez.

Prezydent Honda Racing Corporation Yoshishige Nomura również cieszył się z podpisania dwuletniej umowy z Márquezem, wierząc, że Hiszpan przyniesie Hondzie jeszcze więcej sukcesów.

„Bardzo cieszę się z tego, że Marc Márquez nadal będzie jeździć dla naszego zespołu fabrycznego. Márquez zawsze starał się sięgać granic swoich możliwości, dojrzał jako zawodnik, jak również dał Hondzie wiele tytułów. Byliśmy w stanie ogłosić przedłużenie kontraktu na tak wczesnym etapie dzięki naszemu wzajemnemu zaufaniu i wspólnej pasji do wyścigów. Jestem pewien, że możemy mu zapewnić warunki do skoncentrowania się na ostatnich testach w Katarze w tym tygodniu oraz na pierwszej rundzie, dzięki czemu możemy zaliczyć mocny początek sezonu 2018. HRC będzie kontynuować swoje wyzwanie z Márquezem, który jest istotnym zawodnikiem dla przyszłości MotoGP. Doceniam to i cieszę się, że wszyscy nadal wspierają zespół Repsol Honda” – mówił Nomura.

Źródło: motogp.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka