Tech 3 zakończy współpracę z Yamahą po sezonie 2018

Tech 3 zakończy współpracę z Yamahą po sezonie 2018 Yamaha Racing

Yamaha oraz Tech 3 ogłosili w czwartek, że po nadchodzącym sezonie MotoGP zostanie zakończona 20-letnia współpraca.

Tech 3 poinformowało, że mimo ogłoszenia tej decyzji nadal będzie wystawiać swój zespół w MotoGP oraz Moto2, a plany na sezon 2019 zostaną podane w przyszłości. Na razie nie wiadomo, z jakich maszyn będzie korzystać ekipa w przyszłości, jednak sugeruje się, że w tej sprawie może zostać nawiązane porozumienie z KTM. Nie jest również jasne, w jakiej formie Yamaha będzie miała swój satelicki zespół.

„Podsumowanie 20 lat wspaniałego partnerstwa pomiędzy Tech 3 i Yamahą w kilku słowach jest trudnym zadaniem. Kiedy w 1998 roku po raz pierwszy spotkałem się z panem Iio , dając mi możliwość dołączenia do Yamaha Motor Corporation, była to niezwykła wspólna podróż. Wszystko, co pamiętam, to fantastyczne wspomnienia, wspaniałe wyniki, niesamowita atmosfera i zadziwiające odczucia, które dzieliliśmy wraz z rodziną Yamahy, co na zawsze pozostanie w moich myślach i sercu. Oczywiście zakończenie tego rodzaju współpracy jest dla mnie wielką decyzją. Chcę wyrazić ogromne podziękowania dla Yamahy, pana Tsuji, pana Tsuya, pana Jarvisa oraz pana Nakajimy oraz wszystkim tym, którzy nas wspierali” – powiedział menedżer Tech 3 Herve Poncharal.

Z kolei Kouichi Tsuji, dyrektor generalny oddziału motorsportowego Yamaha Motor Company, dodał: „Bardzo niedawno zostaliśmy poinformowani przez właściciela Tech 3 Hervé Poncharala, że podjął on decyzję o nieprzedłużeniu kontraktu z Yamahą na wynajem motocykli YZR-M1. Po rozmowach z Hervé okazało się, że zdecydował się na współpracę z nowym partnerem i niestety dlatego byliśmy zobowiązani do poszanowania i zaakceptowania jego decyzji”.

„Koniec takiego udanego partnerstwa zawsze jest smutny. Jesteśmy bardzo wdzięczni za lojalność i wsparcie Hervé wobec marki Yamaha oraz za uzyskane w tym czasie doskonałe wyniki. Będziemy nadal zapewniać pełne wsparcie zespołowi Tech3 i ich zawodnikom przez cały sezon 2018, jednocześnie oceniając możliwości wobec alternatywnego zespołu w MotoGP od 2019 roku”.

Źródło: motogp.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka