Pedrosa z rekordowym tempem na zakończenie testów

Pedrosa z rekordowym tempem na zakończenie testów MotoGP

Dani Pedrosa z ekipy Repsol Honda okazał się najszybszym zawodnikiem testów na torze Buriram w Tajlandii. Hiszpan pojechał najlepsze okrążenie trzech dni testowych w końcówce sesji. Za jego plecami uplasowali się Johann Zarco i Cal Crutchlow.

Przez wszystkie trzy dni testów zawodnicy musieli zmagać się z bardzo wysoką temperaturą powietrza oraz nawierzchni, a oprócz tego z dużą wilgotnością powietrza. Warunki panujące w Tajlandii są bardzo podobne do tych, z którymi zawodnicy królewskiej kategorii musieli się zmagać podczas weekendów wyścigowych w Malezji. Dziś najlepszym czasem popisał się Dani Pedrosa, który przez trzy sesji testowe na tym obiekcie plasował się w pierwszej trójce. Pierwszego dnia był trzeci, wczoraj miał drugi wynik, a dziś był najszybszy. Hiszpan przejechał 78 okrążeń i był szybszy o niespełna jedną dziesiątą sekundy od Johanna Zarco dosiadającego motocykl Yamahy. Francuz jako jedyny z zawodników jeżdżących motocyklem Yamahy był w stanie nawiązać równą walkę z motocyklistami Hondy i po nieudanym pierwszym dniu jego czasy ulegały znacznej poprawie, by ostatniego dnia znaleźć się w pierwszej trójce, a przez większą część dnia Zarco był liderem. Czołową trójkę uzupełnił Cal Crutchlow, który był najlepszy na rozpoczęcie testów w Tajlandii. Brytyjczyk był jednym z najbardziej zapracowanych zawodników na torze, a więcej okrążeń od niego przejechał tylko Marc Márquez, który miał czwarty wynik.

Za plecami obrońcy mistrzowskiego tytułu znalazło się dwóch bardzo młodych zawodników, a mianowicie Alex Rins i Jack Miller. Obaj bardzo zaimponowali podczas testów w Tajlandii, a Australijczyk prezentuje świetne tempo przez wszystkie sesje testowe przed nowym sezonem. Miller za każdym razem znajdował się w pierwszej dziesiątce wyników. Siódma lokata należała do Andrei Dovizioso, który po raz kolejny znalazł się za motocyklistą prywatnej ekipy Pramac Ducati. Strata Włocha była jednak niewielka i wyniosła niewiele ponad cztery dziesiąte sekundy. Na drugim biegunie był Jorge Lorenzo, który uplasował się na 23 miejscu, wyprzedzając tylko Xavier Simeona i Karela Abrahama. Ósmy był niespodziewanie Takaaki Nakagami, który bardzo szybko zaadaptował się do motocykla Hondy i pokazuje, że w tym sezonie na pewno pokusi się o kilka niespodzianek. Po zakończeniu jazd Cal Crutchlow chwalił swojego zespołowego kolegę i mówił, że jest pod wrażeniem tego z jaką prędkością Japończyk przejeżdża niektóre zakręty.

W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze Tito Rabat i Valentino Rossi. Dla obojga były to zdecydowanie najlepsze wyniki ze wszystkich trzech dni testowych, ale widać, że zawodnicy fabrycznej ekipy Yamahy mają nadal bardzo duże problemy z szybką i równą jazdą, a w pewnych momentach nie są nawet w stanie zbliżyć się do dziesiątki, nie wspominając o zawodnikach Hondy. Warto odnotować fakt, że aż 16 motocyklistów zmieściło się w dziewięciu dziesiątych sekundy i taka sama sytuacja miała miejsce podczas testów w Malezji, a to zapowiada bardzo zaciętą rywalizację przez cały sezon. Zawodnicy królewskiej kategorii udają się teraz na dwutygodniowy wypoczynek, a na początku marca odbędą się testy w Katarze.

Wyniki

Kamil Topczewski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka