Syahrin testerem ekipy Tech 3 w Tajlandii

Syahrin testerem ekipy Tech 3 w Tajlandii MotoGP

Zespół Monster Yamaha Tech3 ogłosił, że Hafizh Syahrin odbędzie test na Yamasze YZR-M1 podczas nadchodzących oficjalnych testów MotoGP w Tajlandii. Spekuluje się, że Malezyjczyk na spore szanse na zastąpienie Jonasa Folgera, który zrezygnował z tegorocznego sezonu wskutek problemów zdrowotnych.

Syahrin jest zawodnikiem, który w Moto2 zadebiutował w Malezji w 2011 roku, zaś od sezonu 2014 jeździł regularnie w tej klasie. Malezyjczyk zadebiutuje na motocyklu MotoGP podczas oficjalnych testów w Tajlandii, gdzie będzie miał do dyspozycji pełne 3 dni jazdy, aby zademonstrować swoje umiejętności i przekonać kierownictwo zespołu o podpinaniu z nim kontraktu.

„Przede wszystkim chcę podziękować Herve Poncharalowi oraz całemu zespołowi Monster Yamaha Tech 3 za tę szansę. Podczas tych trzech dni w Tajlandii postaram się dać z siebie wszystko. Możliwość jazdy motocyklem MotoGP jest dla mnie spełnieniem marzeń. Muszę przyznać, że jestem mocno podekscytowany taką okazją. Mam nadzieję, że z miejsca będę szybki, aby pokazać wszystkim, do czego jestem zdolny. Ponadto chciałbym podziękować Razlanowi i wszystkim ludziom, którzy mnie wspierali i sprawili, że stało się to możliwe. Jestem niesamowicie szczęśliwy i nie mogę doczekać się tego, aby być już w Buriram, ponieważ tam po raz pierwszy będę jeździł motocyklem MotoGP. Wiem, że muszę wiele nauczyć się na pokładzie Yamahy YZR-M1 i bardzo chciałbym spróbować zrozumieć, jak pracuje zespół, ponieważ zdaję sobie sprawę, że to doświadczona ekipa, więc chciałbym w pełni wykorzystać ich wkład. Podczas tej zimy dużo trenowałem, ale mam nadzieję, że ta ciężka praca opłaci się i nie mogę doczekać się rozpoczęcia tych testów” – powiedział Syahrin.

Szef Tech 3 Herve Poncharal dodał, że zespół musiał szybko zareagować na wiadomość o opuszczeniu sezonu przez Folgera, jednak wierzy, że Syahrin podczas testów pokaże swoje mocne strony, wykorzystując doświadczenie z Moto2.

„Jestem naprawdę szczęśliwy i zaszczycony tym, że na testy w Buriram mamy Hafizha Syahrina. Jak wszyscy wiedzą, ze względu na decyzję Jonasa Folgera o opuszczeniu wyścigów w 2018 roku, szukaliśmy tego, kto będzie odpowiednim zawodnikiem zastępczym. Po testach w Sepang mieliśmy wiele spotkań i zdecydowaliśmy, że Hafizh Syahrin będzie bardzo dobrym wyborem dla Monster Yamaha Tech 3” – mówił Poncharal.

„Na chwilę obecną to tylko trzy dni, jednak jestem bardziej niż przekonany co do tego, że Hafizh pokaże nam, na co go stać. Jest młody, ma zaledwie 23 lata, miał okazję znaleźć się na podium w klasie Moto2, co nie jest łatwe. W sezonie 2017 znalazł się w czołowej dziesiątce klasyfikacji tej kategorii, co jest ogromnym osiągnięciem, ponieważ wiem, jak trudna panuje tam rywalizacja. Jak zawsze mówiłem, posiadanie młodego zawodnika ma większe znaczenie dla zespołu niż posiadanie już usytuowanego motocyklisty. Już jestem pełen podniecenia oraz optymizmu, a krótko po testach w Buriram podejmiemy ostateczną decyzję. Chciałbym jednak podziękować Razlanowi Razaliemu z toru Sepang, który jest menedżerem zespołu Syahrina”.

Testy w Tajlandii rozpoczną się 16 lutego.

Źródło: motogp.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka