Viñales pozostanie w zespole Yamaha do 2020 roku

Viñales pozostanie w zespole Yamaha do 2020 roku Yamaha

Ekipa Yamaha ogłosiła przedłużenie obecnego kontraktu z Maverickiem Viñalesem do sezonu 2020.

Pod koniec tego roku kończą się kontrakty dla wielu zawodników. Dzisiaj ogłoszono jednak, że Viñales pozostanie w Yamasze co najmniej do 2020 roku. W ubiegłym sezonie Hiszpan w barwach japońskiej ekipy odniósł trzy zwycięstwa oraz zajął trzecie miejsce w klasyfikacji zawodników.

„Czuję się naprawdę dobrze w zespole i odczuwam pragnienie zwycięstwa, co jest czymś, z czym się identyfikuję i czego chcę. Mamy dobry kompromis i dla obu stron będzie to coś wyjątkowego. Chcę podziękować Yamasze, ponieważ dzięki niej spełniły się moje marzenia – zobaczymy, czy w tym sezonie znów uda się tego dokonać. Zima była naprawdę dobra i minęła pod znakiem treningów oraz prób znalezienia się na wyższym poziomie. Tutaj dzielę się celem i pasją. Dla mnie jest tutaj jak w rodzinie, która dzieli się swoimi odczuciami. Mam świetne relacje ze wszystkimi w Yamasze” – powiedział Viñales.

„Presja jest zawsze pozytywna. Kiedy odczuwasz presje, ciśniesz jeszcze bardziej. To zawsze jest coś dobrego, jednak cel jest ten sam co rok temu – aby być gotowy na pierwszy wyścig, walczyć o podia i ostatecznie o mistrzowski tytuł. Takie są założenia i na pewno wyciągniemy wnioski z błędów, próbując spisać się jak najlepiej”.

Źródło: motogp.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka