MotoGP rozważa organizację wyścigu ulicznego

MotoGP rozważa organizację wyścigu ulicznego Macau Grand Prix

Szef organizacji Dorna Carmelo Expeleta powiedział hiszpańskiej publikacji Expansion, że właściciel praw komercyjnych cyklu MotoGP rozważa dodanie do kalendarza rundy na ulicach centrum miasta.

„Istnieje możliwość, że w kalendarzu MotoGP znajdzie się miejski tor” – powiedział. „Istnieje już obiecujący projekt w pewnym ciepłym mieście”.

„Teoretycznie główna prosta znajdowałaby się na ulicy, a paddock byłby przykryty halą centrum wystawowego, która służyłaby nam podczas weekendu grand prix, a przez resztę roku byłaby wykorzystywana do innych celów”.

Po raz pierwszy od 2010 roku kalendarz MotoGP uległ powiększeniu i będzie składać się z 19 wyścigów. Tegoroczną nowością jest runda w Tajlandii, lecz już w przyszłym roku powinien pojawić się kolejny wyścig w Finlandii.

„W tej chwili jest około osiem krajów, które wyrażają zainteresowanie organizacją wyścigu, ale nie jesteśmy w stanie zmieścić 26 wyścigów”.

Lokalizacja ewentualnej ulicznej rundy MotoGP jest w tej chwili nieznana, lecz sugeruje się, iż Dorna prowadzi rozmowy w tej sprawie z organizatorami z Meksyku lub Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka