Poduszki powietrzne będą obowiązkowe w MotoGP

Poduszki powietrzne będą obowiązkowe w MotoGP Michelin

Począwszy od sezonu 2018, kombinezony wszystkich zawodników Motocyklowych Mistrzostw Świata będą musiały być wyposażone w poduszki powietrzne.

Dyskusja na temat obowiązku stosowania tego systemu bezpieczeństwa we wszystkich klasach toczyła się już od dłuższego czasu. Ostatecznie, zdecydowano się na wprowadzenie w regulaminie wyjątku – zwolnieni z używania systemu przez pierwsze dwa wyścigi będą zawodnicy z dzikimi kartami oraz startujący w ramach zastępstwa.

Poduszki muszą zakrywać i chronić ramiona oraz obojczyk. Ochrona pleców jest opcjonalna, ale jeżeli producent poduszek zdecyduje się na ochronę pleców, poduszka musi chronić cały kręgosłup.

Regulamin nie stawia rygorystycznych wymogów, pozwalając producentom na opracowywanie własnych rozwiązań w tym zakresie – przed wprowadzeniem do użytku, każdy system będzie musiał zostać homologowany. Sprawdzane będą nie tylko baterie i elektronika, ale również czas uruchomienia i wypełnienia się poduszki. Szczegółowe testy mają zapobiec awariom oraz niekontrolowanemu otwarciu poduszki w czasie jazdy. Ponadto testy mają wykluczyć montowanie dodatkowych części do motocykla, z którym system nie może być w żaden sposób połączony.

Źródło: motorsportweek.com

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka