Zarco chwali motocykl Yamahy w specyfikacji z 2017 roku

Zarco chwali motocykl Yamahy w specyfikacji z 2017 roku MotoGP

Johann Zarco po przejechaniu kilkudziesięciu okrążeń na maszynie Yamahy w specyfikacji 2017 przyznał, że jego zdaniem ten motocykl nie posiada żadnych negatywnych stron i czuje się na nim bardzo komfortowo.

Taka opinia jest sporym zaskoczeniem, patrząc na to jak o maszynie w trakcie sezonu wypowiadali się Valentino Rossi i Maverick Viñales, którzy twierdzili, że ciężko jest pojechać na tym motocyklu szybko i bezbłędnie, a jazda w deszczowych warunkach jest wręcz niemożliwa. Francuz nie zgadza się z takimi opiniami i twierdzi, że nowa M1-ka jest dla niego bardzo pozytywnym zaskoczeniem i w pewnych aspektach jest nawet dużo lepsza od motocykla, którym ścigał się w poprzednim sezonie.

„Jestem bardzo zadowolony, bo moje pierwsze odczucia z jazdy na nowym motocyklu były bardzo pozytywne” – powiedział Zarco. „W trakcie całej sesji wykonaliśmy plan, który był założony na cały dzień, więc jest to kolejna dobra wiadomość. Oczywiście muszę przejechać więcej okrążeń na tym motocyklu, żeby zebrać więcej danych, ale początek jest bardzo obiecujący. Mogłem się trochę pobawić na maszynie, co zawsze jest motywujące do szybszej jazdy, bo mogę szukać limitów. Na startym motocyklu musiałem ciężej pracować, co kosztowało mnie więcej energii. Ten jest dużo mniej wymagający fizycznie, co będzie bardzo ważne przy przygotowaniu do wyścigu”.

Francuz zapytany o największe pozytywne zaskoczenie M1-ki w specyfikacji 2017 odpowiedział krótko: „Stabilność przy hamowaniu, naprawdę czułem się w tym aspekcie dużo lepiej niż na maszynie z 2016 roku. Mogłem spokojnie przygotować się do wejścia w zakręt i nie sprawiało mi to żadnego problemu”.

Yamaha nie zdecydowała jeszcze jakie motocykle na kolejny sezon otrzymają Johann Zarco i Jonas Folger, ale wiele wskazuje na to, że będzie to motocykl w specyfikacji 2017. W ubiegłym miesiącu Rossi i Viñales ostrzegali Zarco przed motocyklem, którym ścigali się w trakcie tego sezonu, ale wygląda na to, że Francuz bardzo szybko odnalazł się na nowej maszynie.

„Fabryczni zawodnicy mieli problemy, szczególnie pod koniec sezonu, kiedy nie mogli nawiązać walki z czołówką. Dlatego pojawiło się tak wiele negatywnych komentarzy, ale nie można powiedzieć, że ten motocykl jest zły, bo znajdowali się na czołowych pozycjach przez większą część sezonu”.

Zarco zakończył pierwszy dzień testów na torze Ricardo Tormo z drugim wynikiem.

Źródło: motorsport.com

Kamil Topczewski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka