Silverstone pozostaje w kalendarzu MotoGP

Silverstone pozostaje w kalendarzu MotoGP Michelin

Dorna Sports potwierdziła, że tor Silverstone będzie gospodarzem motocyklowego Grand Prix Wielkiej Brytanii przez kolejne 3 lata.

Brytyjska runda przeniosła się z Donington Park na Silverstone w 2010 roku, zaś później podpisano 5-letnią umowę na organizację motocyklowego wyścigu na Circuit of Wales, która miała obowiązywać od sezonu 2015. Ze względu na problemy z budową tego toru, runda nadal była rozgrywana na Silverstone, zaś kontrakt z Circuit of Wales został zerwany.

W wyniku tego lokalizacja przyszłorocznego wyścigu była nieznana. Jednocześnie pojawiły się sugestie mówiące o powrocie MotoGP na Donington Park. W sobotę potwierdzono jednak, że Dorna Sports oraz Silverstone podpisali 3-letnia umowę.

„Zjednoczone Królestwo jest ważnym rynkiem dla Dorny i musi pozostać w kalendarzu MotoGP, zwłaszcza przy wprowadzeniu w przyszłym roku British Talent Cup. Nie możemy doczekać się, aby dać fanom więcej akcji podczas weekendu Grand Prix Wielkiej Brytanii i jestem pewien, że kibice będą tak samo szczęśliwi jak my, ponieważ Silverstone zostaje w kalendarzu na najbliższe 3 lata” – powiedział CEO Dorna Sports Carmelo Ezpeleta.

Przyszłoroczny wyścig o motocyklowe Grand Prix Wielkiej Brytanii odbędzie się 26 sierpnia.

Źródło: Z wykorzystaniem motogp.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka