Pol Espargaró z karą za wymianę silnika w motocyklu

Pol Espargaró z karą za wymianę silnika w motocyklu MotoGP

Zawodnik KTM-a Pol Espargaró wystartuje do jutrzejszego wyścigu z alei serwisowej, po tym jak w jego motocyklu został wymieniony silnik.

Zgodnie z regulaminem motocykliści mogą używać siedmiu silników w trakcie trwania całego sezonu, chociaż KTM i Aprillia mogą korzystać z dziewięciu. Hiszpan ma jeszcze cztery silniki, których mógłby użyć, ale nie pasują one do nowego motocykla przygotowanego przez KTM-a na końcówkę sezonu i zespół był zmuszony skorzystać z nadprogramowej jednostki.

W takiej sytuacji Espargaró otrzyma karę i wystartuje do ostatniego wyścigu sezonu z alei serwisowej, ale nadal będzie miał sporą szansę na punkty, bowiem Hiszpan prezentuje bardzo dobre tempo w treningach przed wyścigiem.

Pol Espargaró zajmuje 16 miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu, ale od sześciu wyścigów kończy wyścigi na pozycjach od 9 do 11, co pokazuje jak dużego postępu w trakcie trwania sezonu dokonał KTM.

Źródło: gpupdate.net

Kamil Topczewski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka