Miller nie weźmie udziału w Grand Prix Japonii

Miller nie weźmie udziału w Grand Prix Japonii Estrella Galicia 0,0 Marc VDS

Jack Miller nie znajdzie się na starcie wyścigu o Grand Prix Japonii w wyniku odniesienia kontuzji podczas piątkowego treningu.

Zawodnik ekipy Estrella Galicia 0,0 Marc VDS w miniony piątek trenował na rowerze trialowym w pobliżu Andory, jednak uległ wypadkowi, w którym złamał nogę. Australijczyk został natychmiast zabrany do szpitala w Barcelonie, gdzie w sobotę odbyła się operacja, podczas której wykorzystano specjalną płytkę oraz osiem śrub.

Miller co prawda ma pewną możliwość poruszania kontuzjowaną nogą, jednak dzisiaj w Andorze rozpoczął intensywny program fizjoterapii, który ma pomóc mu w powrocie na domową rundę w Australii.

„Oczywiście jestem zarówno rozczarowany, jak i sfrustrowany z powodu braku możliwości wzięcia udziału w Grand Prix Japonii w wyniku odniesienia kontuzji podczas treningu, zwłaszcza, że to nie był nawet wypadek! Jeździliśmy na rowerach trialowych i wysunąłem nogę, kiedy straciłem przyczepność przodu. Na dziewięć z dziesięciu przypadku na tym by się skończyło, szczególnie przy tak małej prędkości, jednak tym razem noga musiała o coś zaczepić, co skończyło się złamaniem prawej kości piszczelowej w pobliżu kolana” – powiedział Miller.

„Złamane miejsce zostało ustabilizowane płytką oraz śrubami i już mogę wykonywać pewne ruchy, ale jasnym jest, że nie będę gotowy na rundę w Motegi. Jestem jednak zdeterminowany, aby powrócić na motocykl na Phillip Island i nad tym będę pracował razem z fizjoterapeutą”.

Źródło: motogp.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka