Siméon zawodnikiem Avintii w przyszłym sezonie

Siméon zawodnikiem Avintii w przyszłym sezonie Tasca Racing Scuderia Moto2

Zawodnik Moto2 Xavier Siméon awansuje w przyszłym roku do królewskiej kategorii dzięki podpisaniu dwuletniej umowy z Avintią. Tym samym znana jest cała stawka motocyklistów MotoGP na sezon 2018.

Siméon w tym roku zalicza ósmy sezon w Moto2. Do tej pory w swojej karierze odniósł jedno zwycięstwo, cztery razy stawał na podium jak również dwukrotnie zdobywał pole position. Siméon zajmie miejsce Héctora Barbery, zaś jego zespołowym partnerem będzie Tito Rabat, który przejdzie z ekipy Marc VDS.

„To wspaniała okazja, na którą ciężko pracowałem od wielu lat. Cieszę się z tego, że sen staje się rzeczywistością; marzyłem o tym od dziecka. Dzień po dniu robiłem wszystko, aby się tutaj dostać. Na Ducati zdobyłem tytuł Superstock i jestem zadowolony z powrotu do tej marki wraz z Reale Avintia Racing. Chcę przejechać się tym motocyklem. Chciałbym podziękować moim sponsorom oraz kibicom za to, że we mnie uwierzyli oraz za ich wsparcie w tym nowym wyzwaniu” – powiedział Siméon.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Reale Avintia Racing

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka