Zarco najlepszy w trzecim treningu

Zarco najlepszy w trzecim treningu MotoGP

Johann Zarco prezentował najlepsze tempo w końcówce trzeciego treningu i to Francuz zakończył sesje na czele poprawiając swój rezultat z wczoraj. Drugą lokatę zajął Hiszpan Maverick Viñales, a trzecią pozycje uzyskał Niemiec Jonas Folger.

Po porannych opadach  deszczu nad Silverstone pierwsza sesja tego dnia dla klasy królewskiej odbywała się w warunkach suchych, lecz z mokrymi śladami na nitce toru. Temperatura także nie rozpieszczała zawodników – było pochmurnie i chłodno, czyli pogoda typowo angielska.

Jako pierwsi na tor wyjechali Jack Miller, Alvaro Bautista, Alex Rins, Bradley Smith oraz Johann Zarco, po chwili dołączył do nich również Valentino Rossi. Bautista, Rins i Smith zjechali po pierwszym okrążeniu, a pozostali starali się jak najlepiej wyczuć przyczepność slicków w takich przesychających warunkach. Rossi wykręcał kółka w czasie wysokich 2:05, na oponie pośredniej z przodu, a miękkiej z tyłu.

Na 20 minut przed końcem treningu na torze było ośmiu zawodników, wyjechali jeszcze m. in. Loris Baz, Dani Pedrosa i Marc Márquez. Powoli reszta stawki również szykowała się do wyjazdu na tor, by wypróbować ustawienia swoich motocykli, a przede wszystkim wybadać przyczepność opon. Najszybsze swoje okrążenie wykręcił Márquez uzyskując czas 2:03.930, który był gorszy o 2,3s od jego wczorajszego najlepszego kółka na suchym obiekcie.

Na kwadrans do końca treningu już prawie cała stawka MotoGP wyjechała już na tor, poza Aleixem Espargaró, który ze względów zdrowotnych pozostał w swoim boksie. Czasy były ponad 2 sekundy gorsze od tych wczorajszych i już wydawało się, że żaden z zawodników nie zbliży się nawet do rezultatów osiągniętych podczas piątkowych treningów , gdy na parę minut przed końcem na świetnych kółkach byli Johann Zarco oraz Andrea Dovizioso. Francuz jako jedyny z czołowej dziesiątki poprawił swój czas na 2:01.734s i awansował z ósmej na siódmą lokatę w tabeli czasów. Również Bradley Smith z zespołu KTMa poprawił się o 1,3s względem piątku i o 0,6s był gorszy od swojego kolegi zespołowego Pola Esparagó, ale nie zmienił swojej pozycji.

Na czele trzeciej sesji uplasował się Johann Zarco, drugi był Viñales, a trzeci Folger. Do finałowej części kwalifikacji awansowali zatem zawodnicy, który znaleźli się w pierwszej dziesiątce po zakończeniu wczorajszego drugiego treningu. Są to: Cal Crutchlow, Valentino Rossi, Maverick Viñales, Aleix Espargaró, Marc Márquez, Jorge Lorenzo, Johann Zarco, Pol Espargaró, Andrea Dovizioso oraz Scott Redding. Do tego grona dołączy jeszcze dwójka zawodników najszybszych w Q1 pośród których walczyć będą między innymi Dani Pedrosa i Jonas Folger.

Najpierw jednak o godzinie 14:30 motocykliści klasy królewskiej będą brali udział w czwartym treningu, by punktualnie o 15:10 rozpocząć pierwszą część kwalifikacji.

Wyniki FP3 klasy MotoGP na torze Silverstone znajdziecie TUTAJ.

Małgorzata Czerwińska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka