Zarco pozostaje w ekipie Tech 3 Yamaha na sezon 2018

Zarco pozostaje w ekipie Tech 3 Yamaha na sezon 2018 Michelin

Zespół Tech 3 Yamaha potwierdził, że Johann Zarco, który zaliczył bardzo dobry początek sezonu MotoGP jako debiutant, pozostanie w ekipie w przyszłym roku.

Zarco przeszedł do MotoGP po obronie mistrzowskiego tytułu w Moto2 i już w pierwszym wyścigu w królewskiej kategorii znalazł się na prowadzeniu, jednak kilka okrążeń później zaliczył wywrotkę. Francuz w rundach w Argentynie i Ameryce dwukrotnie zajął piąte miejsce, zaś w ostatnim wyścigu w Jerez wywalczył czwartą pozycję. Przed domową rundą na Le Mans Zarco znajduje się na szóstym miejscu w klasyfikacji.

„Cieszę się, że będę kontynuował moją przygodę z MotoGP w ekipie Tech 3 w 2018 roku. W tej chwili jestem zadowolony z niesamowitego debiutu w tej kategorii, w której nauczyłem się bardzo wiele, a zespół powierzył we mnie zaufanie na przyszły rok, co jest fantastyczne. Jestem bardzo szczęśliwy, ale to dopiero początek i będę nadal uczyć się, dzięki czemu mogę regularnie walczyć o podium. Kiedy tylko znajdę się na tym poziomie, będę starał się na nim utrzymać tak długo, jak to jest możliwe” – powiedział Johann Zarco.

Szef Tech 3 Yamaha Hervé Poncharal stwierdził, że początek sezonu w wykonaniu Zarco dał ekipie mnóstwo powodów do zadowolenia.

„Możemy ogłosić, że Johann postanowił pozostać z nami na sezon 2018. Być może mógł on poczekać jeszcze trochę ze swoją decyzją, jednak powiedział mi, że jest szczęśliwy i gotowy na zaangażowanie się. Jesteśmy bardzo dumni otrzymując takie zaufanie ze strony Johanna. Już zdążył dać zespołowi niesamowite rzeczy, takie jak ogromne emocje i radość, ale także powody do dumy. Jestem pewien, że najlepsze przed nami, ale to, co zrobił w pierwszych czterech wyścigach, jest naprawdę imponujące” – dodał Poncharal.

Źródło: motogp.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka