Hayden z poważnymi obrażeniami mózgu po wypadku drogowym

Hayden z poważnymi obrażeniami mózgu po wypadku drogowym WorldSBK

Stan Nicky’ego Haydena, który w środę doznał poważnego wypadku na rowerze, nadal jest poważny, zaś ostatnie informacje na temat zdrowia Amerykanina potwierdzają, że zawodnik doznał rozległego uszkodzenia mózgu.

Mistrz świata MotoGP z 2006 roku, który w ubiegłym roku przeszedł do World Superbike, wraz z przyjaciółmi jeździł na rowerze w pobliżu Rimimi, kiedy wjechał w niego samochód. Oświadczenie wydane przez jego zespół Red Bull Honda wyjaśniało, że Hayden został najpierw zabrany do szpitala w Rimimi, skąd przetransportowano go do szpitala Maurizio Bufaliniego w Cesenie.

Do tej pory do publicznej informacji podano fakt, że Amerykanin przebywa na oddziale intensywnej terapii, jednak w czwartkowe popołudnie wydano nowe oświadczenie.

„Stan Nicky’ego Haydena pozostaje ekstremalnie poważny. Amerykanin, który wciąż jest hospitalizowany na oddziale intensywnej terapii w szpitalu Bufaliniego w Cesenie, doznał poważnego urazu z rozległym uszkodzeniem mózgu. Prognoza pozostanie nieznana” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie MotoGP.com.

Źródło: motogp.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka