Wypowiedzi zawodników po testach na torze Phillip Island

Wypowiedzi zawodników po testach na torze Phillip Island MotoGP

Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami zawodników po testach w Australii na torze Phillip Island. Za nami już druga tura testów, lecz czołówka pozostała niezmienna. Najszybszym zawodnikiem okazał się Maverick Viñales z Yamahy, drugi był Marc Márquez, a trzeci jego kolega zepsołowy - Dani Pedrosa.

Maverick Viñales (P1): „Ten test był dla nas bardzo pozytywny. Pojawiliśmy się tutaj z zamiarem przetestowania wielu nowości i udało się. Wiemy dokładnie jakich ustawień używać podczas wyścigu w Katarze, wykonaliśmy kawał dobrej roboty i jestem z tego bardzo zadowolony. Dzisiaj skupialiśmy się przede wszystkim na tempie wyścigowym, które było naprawdę dobre. Możemy się jeszcze poprawić, ale wszystko poszło tak jak chciałem. Nie zdecydowałem jeszcze z jakimi owiewkami będę jeździć, to sprawa otwarta”.

Marc Márquez (P2): „Jestem bardzo zadowolony z tych trzech dni w naszym wykonaniu, szczególnie z dzisiejszego dnia. Mieliśmy naprawdę dobre tempo w godzinach popołudniowych, w końcu czułem się komfortowo na motocyklu i widzę po przebiegu długich przejazdów, że idziemy w bardzo dobrym kierunku z elektroniką i pracą motocykla. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo dobrze przepracowaliśmy całe testy i zebraliśmy dużo potrzebnych danych. Oczywiście ten tor jest bardzo specyficzny i zobaczymy jakie tempo będziemy prezentować w Katarze, ale jestem pewien, że będzie dobrze. Jestem bardzo wdzięczny całemu HRC za pracę jaką wykonują i za poprawę naszej maszyny. Chcę również życzyć wszystkiego najlepszego mojemu szefowi mechaników, który nie mógł się pojawić w Australii przez problemy zdrowotne. Czekam aż powróci do boksu i znów będziemy razem pracować”.

Dani Pedrosa (P3): „Ogólnie rzecz biorąc to były kolejne pozytywne testy, szczególnie biorąc pod uwagę to, że nie jest to jeden z moich ulubionych obiektów. Jechałem dość dobrze, czułem się dobrze na motocyklu i poprawiałem się z każdym kolejnym wyjazdem. Wczoraj źle się czułem, miałem problemy z żołądkiem, ale dziś było już lepiej i wykonałem dobrą pracę. Cały zespół pracował bardzo dobrze, skupiliśmy się na elektronice i konfiguracji motocykla. Szkoda, że nie udało mi się przejechać symulacji wyścigowej, ale nie wystarczyło na to czasu. Michelin również wykonał dobrą robotę z oponami, więc jestem z tego zadowolony. Podsumowując, idziemy w dobrym kierunku, choć trzeba jeszcze wykonać kilka poprawek”.

Jonas Folger (P4): „Całe trzy dni zakończyłem w naprawdę dobrym stylu. Zyskałem dużo pewności siebie i wiem, że na tym torze możemy powalczyć o dobry rezultat w trakcie wyścigu. Na początku dzisiejszego dnia nie byłem w stanie ocenić, w którą stronę powinniśmy pójść z ustawieniami, nie miałem całkowitego zaufania do motocykla. Po przejechaniu kilku okrążeń symulacji wyścigowej, przewróciłem się i wsiadłem na drugą maszynę. Dopiero po kilkunastu okrążeniach nabrałem znowu zaufania do motocykla i mogłem jechać tak szybko jak chciałem. Teraz udajemy się do Kataru i mam nadzieję, że utrzymam tak dobre tempo. Mamy wiele danych i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni”.

Cal Crutchlow (P5): „Mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z całych testów. Nie udało mi się dziś przejechać szybkiego okrążenia przed południem, kiedy tor był najlepszy i można było wtedy jechać najszybciej. Temperatura do ścigania była idealna, ale na każdym kółku trafiałem na innych zawodników. Priorytetem była jednak symulacja wyścigowa i jestem usatysfakcjonowany z tempa, jakie prezentowałem. Ograniczeniem była przednia opona, ale z tego co wiem, nie tylko my mieliśmy z nią problem. Teraz musimy przeanalizować wszystkie zebrane dane i wprowadzić poprawki podczas testów w Katarze”.

Alex Rins (P6): „Prawda jest taka, że jestem bardzo zadowolony z tego jak poszły nam testy w Australii. Oprócz tego, że przejechałem naprawdę bardzo szybkie okrążenie, to fakt, że poprawiliśmy się o ponad dwie sekundy względem pierwszego dnia, jest bardzo budujący. Byłem w stanie lepiej odnaleźć się na motocyklu i jechać najszybciej jak potrafię. Cały zespół pracuje bardzo intensywnie, mamy jeszcze wiele obszarów do poprawy, zarówno w mojej jeździe, jak i w GSX-RR. Przydarzył mi się upadek, ale to nie miało wpływu na moje tempo. Mam pewność, że dokonamy jeszcze większych postępów i zbliżymy się do czołówki”.

Andrea Dovizioso (P7): „W trakcie trzech dni zebraliśmy wiele bardzo przydatnych danych. Pracowaliśmy ciężko nad ustawieniami i poprawiliśmy odczucia płynące z jazdy na GP17. Jestem zadowolony, że zrobiłem swoje najlepsze okrążenia wtedy, kiedy tego potrzebowaliśmy. Nie mogę być do końca usatysfakcjonowany, gdyż jest jeszcze wiele aspektów, w których musimy dokonać znaczącej poprawy”.

Jorge Lorenzo (P8): „Dzisiaj dokonaliśmy przełomu i zrobiliśmy ważny krok w dobrym kierunku. Moje czasy były dużo lepsze niż w pierwszych dwóch dniach, więc podobnie jak w Sepang. Szkoda, że nie mogłem skorzystać z miękkiej opony, kiedy warunki były idealne. Myślę, że mógłbym poprawić swój czas o jakieś trzy dziesiąte sekundy. Tak jak mówiłem, dla mnie najważniejsze jest to, że poprawiłem odczucia płynące z jazdy, tempo nie jest w tym momencie kluczowe. Mam jeszcze wiele do zrobienia, zwłaszcza jeśli chodzi o hamowanie i przejechanie zakrętów. Moim zdaniem, zakończyliśmy ten test w naprawdę dobrym stylu”.

Jack Miller (P9): „Po raz pierwszy od dłuższego czasu czuję, że to ja jestem odpowiedzialny za motocykl i za to, w którym kierunku z ustawienia pójdziemy. Przyjechaliśmy tutaj z jasnym celem, chodziło o to, żeby potwierdzić swoje odczucia z testów w Malezji i to się udało. Jestem pewien, że w Katarze będzie podobnie i jesteśmy dobrze przygotowani do nadchodzącego sezonu. Jest jeszcze trochę rzeczy do zrobienia, ale przygotowania idą w dobrym kierunku. Musimy znaleźć jeszcze kilka dziesiątych części sekundy, by bardziej zbliżyć się do czołówki. Ogólnie jestem zadowolony i czekam na testy w Katarze, w przyszłym miesiącu”.

Aleix Espargaró (P10): „Stale się poprawiamy. Rozpoczęliśmy testy w dobrym stylu, kontynuowaliśmy pracę nad podwoziem i to dało pożądane efekty. Jestem bardziej niż zadowolony z mojego tempa na jednym okrążeniu i tempa wyścigowego. Motocykl nie zmienił się bardzo od testów w Malezji, ale zyskałem więcej pewności siebie. Teraz musimy dokonać kilku poprawek i wszystko będzie tak jak oczekuje”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej zespołów: Repsol Honda, Movistar Yamaha MotoGP, LCR Honda, Team Suzuki Ecstar, Ducati, Estrella Galicia 0,0 Marc VDS, Monster Yamaha Tech 3, Aprillia Racing Team Gresini.

Kamil Topczewski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka