Márquez przedłuża kontrakt z Repsol Hondą

Hiszpan, który dominuje sezon 2014 w najwyższej klasie Motocyklowych Mistrzostw Świata będzie bronił barw fabrycznego zespołu Hondy przez dwa kolejne lata.

Wszystkie cztery wyścigi MotoGP, które zostały dotychczas rozegrane, padły łupem Marca Márqueza. Hiszpan bierze udział w najwyższej klasie Grand Prix od zeszłego roku i jego osiągnięcia są niezwykle imponujące. Pokazuje na każdym kroku swoje umiejętności i ryzykowną jazdę, a najlepszym wyznacznikiem jego talentu jest Dani Pedrosa, który nawet nie jest w stanie się do niego zbliżyć.

„Jest nam niezwykle przyjemnie ze względu, że podpisaliśmy umowę z Marcem Márquezem na kolejne dwa lata. Oczywiście bardzo chcieliśmy zatrzymać u siebie Marca, ale on także chciał zostać u nas, więc wydaje się naturalnym przedłużenie kontraktu nawet tak wcześnie” – powiedział Shuhei Nakamoto, wiceprezes HRC.

„Jestem bardzo zadowolony z tego, że przedłużyłem umowę z HRC. Zawsze marzyłem, żeby stać się częścią zespołu Repsol Honda i na szczęście spełniło się to półtora roku temu. Wszystko działo się tak szybko i nie jestem w stanie wyobrazić sobie tego, co wykonaliśmy. Stanie się mistrzem świata podczas mojego pierwszego sezonu było kolejnym marzeniem. Bycie częścią Hondy jest dla mnie zaszczytem i miło będzie pozostać tu przez kolejne dwa lata” – powiedział Marc Márquez.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league