Lorenzo najszybszy na Phillip Island

Podczas trzeciej tury testów MotoGP, której podstawowym celem jest wyeliminowanie problemów z oponami Bridgestone najszybszy okazał się Jorge Lorenzo. Zaraz za Hiszpanem uplasował się Cal Crutchlow na Ducati.

Były mistrz świata MotoGP uzyskał czas 1:29,213. Co prawda dał mu on pierwsze miejsce, ale ta tura testów była poświęcona zupełnie czemuś innemu. Motocykliści pracowali nad oponami Bridgestone, które w sezonie 2013 nie pozwoliły na przeprowadzenie wyścigu w normalnej formie.

Poniedziałkowe prace składały się z ustawień motocykli i krótkich przejazdów na jednej z sześciu odmian mieszanek. W kolejnych dniach, jednak Bridgestone zawęzi wybór ogumienia poprzez testowanie dłuższych przejazdów.

W wynikach może zaskoczyć słaba forma Andrei Dovizioso. Włoch w nocy zmagał się z chorobą i przez to też nie pojawił się na torze podczas pierwszej godziny testowania.

Z testów Bridgestone skorzystała także inna firma dostarczająca ogumienie. Mowa o Dunlopie, który przygotowuje ogumienie na wyścigi Moto2 i Moto3. Kierowcy tej wyższej kategorii również pojawili się na torze. Najszybszym z nich był Esteve Rabat.

Wyniki: LINK

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league