Márquez nie pojawi się w Malezji!

Mistrz Świata, który całkowicie zdominował pierwszą rundę testów złamał nogę i nie wystąpi w drugiej turze zimowych testów MotoGP. Pojawia się także realne zagrożenie tego, czy Marc zakończy swoją rehabilitację przed startem sezonu w Katarze.

Wypadek miał miejsce w Lleidii, na południe od Barcelony i blisko rodzinnego miasta Márqueza w Cerverze. Reprezentant Repsol Hondy, który w poniedziałek obchodził swoje urodziny złamał nogę trenując na torze dirt-trackowym. Konkretnie Hiszpan złamał prawą kość strzałkową.

„Badania nie wykazały uszkodzenia wiązadła albo przemieszczenia i dlatego operacja jest zbędna. Spodziewam się trzech lub czterech tygodni pełnej rekonwalescencji” – powiedział dr. Xavier Mir.

Márquez rozpoczął już swoją rehabilitację od terapii magnetycznej. Przez dwa tygodnie nie będzie mógł obciążać prawej nogi, co oznacza, że nie zobaczymy go podczas drugiej tury testów na torze Sepang i pod znakiem zapytania stoi również ostatnia runda testów na torze Phillip Island. Jednak w Katarze powinniśmy zobaczyć Hiszpana całego i zdrowego.

„To był naprawdę pechowy incydent. Mogło się to zdarzyć każdemu i kiedykolwiek” – powiedział Marc Márquez.

Źródło: motogp.com 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league