Márquez najszybszy na zakończenie testów

Marc Márquez, który był najszybszy podczas pierwszego i drugiego dnia testów na torze Sepang, również ostatni dzień zakończył na szczycie tabeli. Kolejne dwa czołowe rezultaty należały do zawodników Yamahy - odpowiednio te czasy uzyskali Valentino Rossi oraz Jorge Lorenzo.

Podczas ostatniego dnia testów ubiegłoroczny mistrz świata Marc Márquez  również dyktował wspaniałe tempo. Pomimo chłodniejszych warunków, Márquez uzyskał rezultat lepszy niż dotychczasowy rekord okrążenia podczas testów na torze Sepang - 1:59.533 (dotychczasowy wynosił 1:59.607, który został ustanowiony przez Caseya Stonera w prototypie Hondy w 2012 roku).

Pozostali zawodnicy również nie chcieli pozostać w tyle - w sumie aż 4 z nich w ostatecznej klasyfikacji ustanowiło czasy okrążenia poniżej bariery dwóch minut. Po przejechaniu szybkich okrążeń, zarówno Márquez, jak i obaj zawodnicy Yamaha Factory Racing postanowili sprawdzić zużycie opon oraz paliwa. Przypomnijmy, że debiutująca w tym sezonie klasa Open będzie miała do dyspozycji podczas wyścigu 24 litry paliwa, co w porównaniu z 20 litrami w motocyklach fabrycznych może stworzyć ciekawą walką. To stwierdzenie ma już swoje potwierdzenie w wyniku Alexisa Espargaro, który uzyskał 4. czas w tej sesji.

Obaj zawodnicy Ducati zaprezentowali przyzwoite tempo: tym razem Andrea Dovizioso uzyskał 7. czas, a Cal Crutchlow był 12. W porównaniu z poprzednimi dniami testowymi, w końcu przynajmniej jeden z zawodników uzyskał rezultat pozwalający na pojawienie się w pierwszej dziesiątce. Z pewnością przed drugą turą testów mechanicy tej ekipy wprowadzą zmiany do motocykli.

Na testach skorzystała również firma Bridgestone. Nowa konstrukcja opon, która po raz pierwszy została wykorzystana podczas pierwszych testów w Walencji w ubiegłym roku, została dostosowana do cieplejszych warunków panujących na torze Sepang.

Kolejna, 3-dniowa tura przedsezonowych testów rozpocznie się 26 lutego, również na torze Sepang.

Wyniki ostatniego dnia testów dostępne są TUTAJ.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league