Márquez ponownie najszybszy, Espargaro imponuje

Hiszpan podobnie jak i w pierwszym dniu tak i w drugim okazał się najszybszy, ale jego przewaga nad drugim zawodnikiem odrobinę stopniała. Jako piąty, ze stratą 0,6 sekundy uplasował się Aleix Espargaro korzystający z motocykla klasy Open.

Mistrz świata podczas dzisiejszego dnia jako jedyny zszedł poniżej bariery dwóch minut, a co ciekawe zeszłoroczny wynik zdobywcy pole position wynosi 2:00,011 sekundy. Rezultat ten należał do Daniego Pedrosy. Hiszpan nie poprawił tym razem swojego czasu, ale był najbliżej Marca Márqueza.

Pierwszą trójkę uzupełnił jeszcze jeden reprezentant Hondy, ale tym razem satelickiej. Był nim Stefan Bradl. Niemiec stracił zaledwie trzy tysiączne sekundy do Daniego Pedrosy i trzeba przyznać, że to motocykle Hondy dyktowały warunki, a Yamaha i tym bardziej Ducati mogły się temu jedynie przyglądać.

Valentino Rossi utrzymał podobną stratę do Marca Márqueza i nie był on w stu procentach zadowolony z pracy wykonanej w tym dniu. Jednak poprawił on swój czas okrążenia i jak na dziewięciokrotnego motocyklowego mistrza świata przystało był najszybszym reprezentantem Yamahy.

Największym zaskoczeniem była piąta pozycja Aleixa Espargaro, który okazał się najszybszym motocyklistą w klasie Open. Stracił on zaledwie 0,6 sekundy do Márqueza, co jest dobrą zapowiedzią tego, iż ta kategoria sporo namiesza w stawce.

Podobnie jak i wczoraj tak i tym razem żaden z reprezentantów fabrycznego Ducati nie uplasował się w pierwszej dziesiątce. Natomiast Andrea Iannone w satelickiej maszynie znalazł się na ósmym miejscu. Najciekawsza była dziś opinia Cala Crutchlowa, który porównał swój motocykl do skutera.

Wyniki: TUTAJ

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league