Espargaró zawodnikiem testowym Hondy od 2025 roku

Honda podpisała kontrakt z Aleixem Espargaró, który zostanie zawodnikiem testowym HRC w MotoGP w przyszłym sezonie.

Espargaró postanowił zakończyć karierę pełnoetatowego zawodnika, a decyzję podjął przed swoim domowym Grand Prix Katalonii w Barcelonie, co wywołało plotki, że mógłby szukać roli testowego kierowcy. Honda działała szybko, gdy stało się jasne, że obie strony są bliskie porozumienia.

To porozumienie stało się teraz oficjalne, a Espargaró będzie prowadził program testowy Hondy razem ze Stefanem Bradlem.

Honda przechodzi obecnie przez najgorszy okres w historii MotoGP, dlatego podpisanie kontraktu z zawodnikiem utalentowanym i posiadające ogromne doświadczenie, jakie posiada Espargaró, może być na wagę złota.

Espargaró nie wystartował w niedzielnym TT Assen po dwóch poważnych wywrotkach, z czego drugie z nich miało miejsce na ostatnim okrążeniu sprintu z soboty. Zawodnik fabrycznej ekipy Aprilii złamał piątą kość śródręcza w prawej ręce, ale Hiszpan podda się magnetoterapii, aby przyspieszyć proces rekonwalescencji i być gotowym na nadchodzące Grand Prix Niemiec na torze Sachsenring, które odbędzie się już w ten weekend.

„Honda Racing Corporation wzmocni swój program testowy, dodając Aleixa Espargaro jako testowego kierowcę w 2025 roku” – czytamy w oświadczeniu HRC. „Z blisko 250 startami w klasie królewskiej, 34-latek wnosi ze sobą bogate doświadczenie na maszynach Grand Prix, a także trzy zwycięstwa i ponad 1300 punktów w MotoGP. Dołączy do weterana HRC, Stefana Bradla, aby kontynuować rozwój Hondy RC213V”.

Najlepszy wynik dla Hondy w Assen to P13 dla Johanna Zarco, podczas gdy Joan Mir ponownie wypadł z wyścigu. To tylko podkreśla, jak bardzo Honda potrzebowała kogoś doświadczonego, aby rozwinąć projekt i dogonić rywali, a zwłaszcza Ducati, które obecnie dominuje w sporcie.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze