Bagnaia kontuzjowany, ale pojedzie na Mugello

Fabryczny zawodnik Ducati w MotoGP Francesco Bagnaia przyznał na swoim Twitterze, że po Grand Prix Francji na torze Le Mans doznał kontuzji kostki.

Włoch zderzył się z Maverickiem Viñalesem na piątym okrążeniu francuskiej rundy w dwunastym zakręcie. Po całym zdarzeniu okazało się, że zawodnik Ducati odczuwał ból w prawej kostce. Po powrocie do domu i badaniach w centrum medycznym w Misano stwierdzono, że doszło do częściowego złamania kości skokowej.

„Jako że Bagnaia nadal odczuwał ból w prawej kostce, po wypadku we Francji w zeszłą niedzielę, przeszedł on dalsze badania w Misano, które wykazały niewielkie częściowe złamanie kości skokowej” – czytamy w komunikacie Ducati.

Pomimo kontuzji, zawodnik pojawi się we Włoszech i weźmie udział w nadchodzącym weekendzie Grand Prix na torze w Mugello.

Bagnaia, który wygrał w ubiegłorocznym wyścigu na Mugello, aktualnie prowadzi w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 94 punktów. Zaledwie jedno oczko traci do niego Marco Bezzecchi, który ma chrapkę na odzyskanie prowadzenia.

Kontuzja Bagnai to kolejny cios dla Ducati, którego inny fabryczny zawodnik, Enea Bastianini, nie ścigał się jeszcze w tym roku z powodu złamania łopatki.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze