Miller najszybszy w trzecim treningu Grand Prix San Marino

Jack Miller wykręcił najlepsze okrążenie w treningach na torze Misano. Niewiele wolniejsi od niego byli inni zawodnicy Ducati, Pecco Bagnaia i Enea Bastianini. Za nimi znaleźli się Maverick Viñales oraz Fabio Quartararo.

W piątek najszybszy był Enea Bastianini, który od przyszłego sezonu będzie towarzyszył Francesco Bagnai w fabrycznym zespole Ducati. Po dwóch treningach to właśnie Bagnaia uplasował się na pozycji drugiej, a na trzeciej znalazł się Jack Miller. Fabio Quartararo był piąty, za swoim rodakiem Johannem Zarco. Nietypowo, dziesiąty był Franco Morbidelli, który zazwyczaj jest pod koniec drugiej dziesiątki.

Początkowo, zawodnicy Yamahy oczywiście nie poprawiali swoich czasów, jadąc spokojnie na start. Mocniej zaczął Bagnaia, tracąc mniej niż jego rywale i awansując na pierwsze miejsce w trzeciej sesji – w klasyfikacji łącznej nie zmieniło się nic.

Po kilkunastu minutach poprawił się Morbidelli, a także Aleix Espargaró. Upadł za to Remy Gardner, który w przyszłym roku pożegna się z KTM-em i dodatkowo raczej także z MotoGP.

W ostatnim kwartale tempo podkręcił Fabio Quartararo, choć stracił trochę przez problemy w zakręcie jedenastym, co nie pozwoliło mu na przesunięcie się wyżej. Inni zawodnicy też mieli lekkie problemy na okrążeniu, bo w sektorze czwartym nagle zaczęło padać, choć było to chwilowe.

Quartararo świetnie zaczął następne kółko, lecz ponownie stracił potem – tym czasem wystarczyło to na awans na pozycje trzecią w klasyfikacji łączonej z czasem 1:31,644. Dobrze poradził sobie też jego zespołowy partner, Morbidelli, który z rezultatem  1:32,015 awansował na miejsce ósme. Kilka chwil później niżej zepchnął go jednak Marco Bezzecchi.

Swój czas poprawił też Maverick Viñales, ale pozostał na szóstym miejscu. Wywrotkę zaliczył za to kolejny zawodnik po Gardnerze, Fabio Di Giannantonio.

Najszybszym zawodnikiem został potem Jack Miller z czasem 1:31,296.

W samej końcówce treningu mocno o ziemię uderzył Pol Espargaró, który znajdował się wtedy na dziesiątym miejscu, ostatnim dającym bezpośredni awans do Q2. Sekundy później stracił tą pozycję na rzecz Rinsa i Oliveiry.

Na drugie miejsce przesunął się Bagnaia, a w drugim sektorze przewrócił się Oliveira, który przed chwilą znacznie poprawił swoją pozycję. Zaledwie kilka chwil później na ziemi znalazł się także Takaaki Nakagami.

Do dziesiątki wskoczył Morbidelli, jednak został z niej wypchnięty przez Bezzecchiego. Pozycję poprawił też Viñales, awansując na pozycję czwartą. Przez to na miejscu piątym treningi ukończył Quartararo, który nie był z siebie zadowolony.

Ostatecznie na miejscu dziesiątym znalazł się jednak Morbidelli, ponieważ okrażenie Bezzecchiego zostało anulowane.

Bezpośrednio do Q2 awansowali: Jack Miller, Francesco Bagnaia, Enea Bastianini, Maverick Vinales, Fabio Quartararo, Alex Rins, Jorge Martín, Johann Zarco, Aleix Espargaró i Franco Morbidelli.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze