Pol Espargaró wycofuje się z TT Assen

Zespół Repsol Honda tuż przed trzecim treningiem na torze Assen poinformował, że Pol Espargaró nie weźmie udziału w pozostałych sesjach tego weekendu MotoGP. Wszystko przez kontuzję, które pojawiły się po jego upadku na torze Sachsenring.

Hiszpan przewrócił się w podczas treningu Grand Prix Niemiec i od tego czasu cierpiał on z powodu, między innymi, bólu żeber. Pomimo tego Espargaró zapowiadał, że spróbuje odpocząć jak najwięcej i pojechać do Assen, aby tam spróbować zawalczyć o wynik.

Jednak po drugim treningu w Holandii zawodnik Repsol Hondy dalej cierpiał z powodu ogromnego bólu i dyskomfortu, przez co nie był właściwie w stanie jeździć na motocyklu MotoGP – wtedy zespół zdecydował o wycofaniu ich zawodnika z pozostałych sesji weekendu: trzeciego i czwartego treningu, kwalifikacji, rozgrzewki i wyścigu.

To duży problem dla zespołu, który z ostatniej rundy w Niemczech także wyjechał bez punktów po tym, jak Pol Espargaró wycofał się przez ból, a Stefan Bradl dojechał na pozycji niepunktowanej. Niemiec prawdopodobnie zastępować będzie Marca Márqueza aż do końca sezonu, gdy ten przechodzi rehabilitację po operacji. Jego nieobecność jest kosztowna dla Hondy.

Runda w Assen to ostatni weekend MotoGP przez przerwą wakacyjną, która potrwa do początku sierpnia, kiedy odbędzie Grand Prix Wielkiej Brytanii. Liderem na półmetku prawdopodobnie pozostanie aktualny mistrz świata – Fabio Quartararo.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej zespołu Repsol Honda

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze