Quartararo zostaje w zespole Yamaha na dwa kolejne sezony

Aktualny mistrz świata MotoGP, Fabio Quartararo, podpisał z Yamahą dwuletnie przedłużenie obecnego kontraktu, który będzie obowiązywać do końca 2024 roku.

Francuz zadebiutował w królewskiej klasie w sezonie 2019, kiedy startował w barwach satelickiej ekipy Petronas SRT i siedmiokrotnie stawał na podium. Na pierwsze zwycięstwo musiał jednak czekać jeden sezon, a trzy wygrane wywalczył w 2020 roku. Te wyniki sprawiły, że w sezonie 2021 awansował do fabrycznego zespołu Yamahy, zastępując Valentino Rossiego. Już wtedy odniósł pięć zwycięstw i na dwa wyścigi przed końcem mistrzostw zapewnił tytuł.

Quartararo od pewnego czasu prowadził zaawansowane negocjacje z Yamahą, a punktem spornym miało być niezadowolenie zawodnika z braku postępu w kwestii rozwoju tegorocznego motocykla. Koniec końców udało się dojść do porozumienia, dzięki czemu Francuz będzie reprezentował Yamahę co najmniej do końca 2024 roku.

„Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę ogłosić, iż zostanę z Yamahą na kolejne dwa lata” – powiedział Quartararo. „W przeszłości przejście do MotoGP z Yamahą, a później do zespołu fabrycznego było dla mnie oczywistością. Yamaha wierzyła we mnie od samego początku, a ja tego nie lekceważę”.

„Ta nowa umowa była poważną decyzja. Jestem we wspaniałym momencie mojej kariery, więc nie spieszyłem się z podjęciem tej decyzji, aby mieć pewność. Wierzę w projekt Yamahy w MotoGP i czuję, że Yamaha jest naprawdę zmotywowana. Teraz, kiedy oficjalnie potwierdziliśmy kontynuację naszej współpracy, możemy w pełni skupić się na bieżącym sezonie. Chcę podziękować ludziom będącym wokół mnie, którzy zawsze mi pomagają i wspierają, a także kibicom, którzy mnie dopingują. Naprawdę doceniam całe to wsparcie”.

Quartararo to obecnie zdecydowanie najlepszy zawodnik na motocyklu Yamahy. W tym roku wywalczył jedno zwycięstwo w Portugalii, a ponadto trzykrotnie stawał na podium. Dzięki tym wynikom znajduje się na prowadzeniu w klasyfikacji zawodników z przewagą ośmiu punktów. Jego zespołowy kolega Franco Morbidelli posiada kontrakt do końca sezonu 2023, lecz jak dotąd zdobył tylko 19 punktów przy 122 oczkach Quartararo.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Yamahy

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze