Bastianini: W trakcie walki o zwycięstwo Bagnaia zrobił się nerwowy

Enea Bastianini po wyścigu o Grand Prix Francji na torze Le Mans przyznał, że w trakcie walki o prowadzenie z Francesco Bagnaią, zauważył nerwowość swojego rodaka na fabrycznym motocyklu Ducati.

Bastianini bardzo dobrze wystartował do wyścigu i szybko znalazł się za plecami Jacka Millera, którego dosyć szybko wyprzedził i ruszył w pogoń za Bagnaią. Włoch bardzo szybko zbliżył się do swojego rodaka i bez problemu był w stanie podążać za Bagnaią. Na sześć okrążeń przed metą Bastianini zaczął mocniej naciskać i wywierać coraz większą presję na liderze. Bagnaia zaczął popełniać błędy, które bez problemu wykorzystał zawodnik Gresini Racing Ducati i objął prowadzenie, którego nie oddał aż do mety.

"To był bardzo trudny wyścig, szczególnie dla mnie" - powiedział Bastianini. "Przewróciłem się już kilka razy w trakcie weekendu i obawiałem się podjęcia większego ryzyka, szczególnie z miękką przednią oponą. Na szczęście na wyścig założyłem pośredni przód, który sprawował się idealnie i pozwalał mi mocno naciskać. Tak naprawdę przez połowę wyścigu jechałem spokojnie i zastanawiałem się, na co mogę sobie pozwolić. Na kilkanaście okrążeń przed metą wiedziałem, że jestem szybszy niż reszta zawodników i wtedy przyszedł odpowiedni moment, by mocniej naciskać. Ostatecznie udało mi się wygrać, ale bardzo trudno było wyprzedzić Bagnaię, miał tu świetne tempo i bardzo późno hamował. Po moim manewrze w pierwszej szykanie chyba trochę się zdenerwował i zaczął popełniać błędy, a ostatecznie się przewrócił. Wspaniale jest wygrać po raz trzeci w sezonie, jestem dumny z całego zespołu".

24-latek ma nadzieję, że uda mu się utrzymać dobrą passę również na torze Mugello.

"Wyścig na Mugello jest wyjątkowy dla każdego Włocha, który ściga się w mistrzostwach, atmosfera tam jest po prostu fenomenalna. Po trzecim zwycięstwie w tym sezonie, jestem pewny siebie i wierzę, że będę w stanie odnieść kolejny sukces za dwa tygodnie. Mamy konkurencyjny pakiet i wiem, że stać nas na bardzo dobre wyniki".

Enea Bastianini zajmuje w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce, dotychczas zgromadził na swoim koncie 94 punkty.

Źródło: motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1