Bastianini: To bardzo emocjonalny moment dla całego zespołu

Enea Bastianini zwyciężył w dzisiejszym wyścigu o Grand Prix Kataru, odnosząc pierwszy triumf w królewskiej kategorii MotoGP. Po wyścigu zawodnik nie krył wzruszenia i przyznał, że to bardzo emocjonalne przeżycie dla niego i całego zespołu Gresini Racing.

Enea Bastianini wystartował do wyścigu z drugiej lokaty, po starcie stracił kilka pozycji, ale potem prezentował równe i dobre tempo, utrzymując się w ścisłej czołówce i blisko liderującej grupy. Włoch dosiadający motocykla Ducati w ubiegłorocznej specyfikacji zaatakował na kilka okrążeń przed końcem Pola Espargaró z Repsol Hondy i bezpiecznie dowiózł do mety pierwsze zwycięstwo w MotoGP. To zwycięstwo jest również premierowym dla zespołu Gresini Racing Ducati.

To dla nas wszystkich bardzo emocjonalne przeżycie, trudno jest powstrzymać mi łzy" - powiedział Bastianini. Dedykuję to zwycięstwo Fausto [Gresiniemu], dałem z siebie naprawdę wszystko. Przez wszystkie sesje przedsezonowe pracowaliśmy bardzo ciężko, żeby być odpowiednio przygotowanym na pierwszy wyścig nowego sezonu. Udało nam się zdecydowanie poprawić elektronikę, motocykl zachowuje się przewidywalnie i nie ma z nim problemów. W trakcie rozgrzewki czułem, że mam tempo, które pozwoli mi powalczyć dziś o zwycięstwo i cieszę się, że udało się to osiągnąć. Wybrałem pośrednią oponę na tył i wygląda na to, że była to najlepsza opcja".

Włoch dodał również, że trudno było mu na początku utrzymać koncentrację, ale z każdym kolejnym okrążeniem czuł się na motocyklu coraz pewniej.

Pol [Espargaró] był bardzo szybki od początku wyścigu i dobrze obchodził się z oponami, biorąc pod uwagę to, że wystartował na miękkich oponach. Honda zdecydowanie poprawiła swój motocykl i widać to od razu, są szybcy i potrafią utrzymywać opony w dobrym stanie przez długi czas. Bardzo dobry wyścig przejechał też Brad [Binder] i ciężko było z nim wygrać, ale udało mi się. Cieszę się, że mam upragnione zwycięstwo w MotoGP, bo bardzo ciężko jest tutaj wygrać, każdy z zawodników jest naprawdę szybki. Teraz pozostaje dać z siebie wszystko w kolejnych wyścigach".

Enea Bastianini po wyścigu o Grand Prix Kataru znajduje się na pozycji lidera z 25 punktami na koncie.

Źródło: speedweek.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze