Marc Márquez wystąpi w testach na torze Sepang

Zespół Repsol Honda potwierdził, że ich zawodnik Marc Márquez dostał pozwolenie od lekarzy na pojawienie się w testach w Malezji po tym, jak proces leczenia diplopii przyniósł oczekiwane rezultaty.

Hiszpan w grudniu uległ wypadkowi na motocyklu enduro, w wyniku którego doszło u niego do wstrząśnienia mózgu, ale także nawrotu diplopii, czyli podwójnej wizji, z którą zmagał się już po upadku w 2011 roku. Przez to ominęły go wyścigi na torze Algarve i w Walencji, a także testy w Jerez. Márquez poddawany był leczeniu, które miało poprawić jego stan zdrowia bez przeprowadzania operacji. Postępy nastąpiły już przed końcem roku 2021, a w połowie stycznia zawodnik Repsol Hondy powrócił do trenowania na motocyklu – najpierw na motocrossie, a potem już na drogowej replice na torze. Testował też Hondę CBR600RR na torze w Aragonii.

Cały czas jednak niepewny był występ kilkukrotnego mistrza świata podczas testów na torze Sepang. Na dwa tygodnie przed ich rozpoczęciem Honda potwierdziła pojawienie się Márqueza w Malezji. 24 stycznia Hiszpan został poddany kolejnym badaniom lekarskim, które potwierdziły, że leczenie jego przypadłości zakończyło się sukcesem. Sześciokrotny mistrz świata klasy królewskiej jest w stanie znów usiąść na motocyklu MotoGP.

Każde testy są bardzo ważne dla zespołu Repsol Hondy, który bez Márqueza w pełni sił nie osiągał już takich sukcesów.  

Zawodnicy MotoGP na torze Sepang pojawią się już 5 lutego.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Honda Racing Corporation

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1