Postęp w leczeniu diplopii u Marca Márqueza

Fabryczny zespół Hondy w Motocyklowych Mistrzostwach Świata MotoGP poinformował, że sytuacja zdrowotna Marca Márqueza zmierza ku lepszemu. Wyniki kontroli przeprowadzonej po dwóch miesiącach leczenia epizodu diplopii były korzystne.

W październiku 2021 roku, zaledwie kilka dni po zwycięstwie na torze Misano, Hiszpan uległ wypadkowi podczas treningu na motocyklu enduro. Przez zdiagnozowane wstrząśnienie mózgu nie wystąpił w Grand Prix Algarve, a następnie w Grand Prix Walencji oraz testach na torze w Jerez – w dwóch ostatnich nie pojawił się już ze względu na nawrót diplopii („podwójnej wizji”), która w 2011 roku mogła zakończyć jego karierę.

Kontrola lekarska w grudniu miała podyktować dalsze kroki w leczeniu przypadłości sześciokrotnego mistrza świata MotoGP. Zespół Repsol Hondy poinformował więc, że ze względu na osiągniętą poprawę, kontynuowany będzie „konserwatywny” plan leczenia – przynajmniej przez najbliższe kilka tygodni.

Márquez pozostaje pod ścisłą kontrolą lekarza, obejmującą regularne badania. Jednak jak przekazała Honda, sytuacja Hiszpana nie przeszkadza mu w treningu fizycznym, przygotowawczym do następnego sezonu.

Jeszcze w Walencji, tak o sytuacji swojego zawodnika mówił Alberto Puig: „Marc rozumie, że do tego leczenia trzeba podchodzić z cierpliwością”.

Testy przedsezonowe MotoGP rozpoczną się 5 lutego, na torze Sepang w Malezji – będą one ważne dla zawodnika z Cervery, ze względu na nieobecność w Jerez. Pomimo przeszkadzającej mu w dalszym ciągu kontuzji ramienia, Márquez jest najważniejszym elementem w procesie rozwoju motocykla Hondy i jej powrotu na szczyt.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Honda Racing Corporation

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1