Francesco Guidotti nowym menadżerem fabrycznego zespołu KTM

KTM Factory Racing pointował, że Francesco Guidotti obejmie stery ich zespołu w MotoGP po zakończeniu współpracy z Mike’m Leitnerem z powodu słabych wyników. Guidotti pracował dla austriackiego producenta w latach 2006-2009, aby potem odejść do WorldSBK. Następnie wrócił do MotoGP i zarządzał ekipą Pramac Racing.

Pod koniec listopada KTM poinformował o tym, że Mike Leitner w przyszłym sezonie nie będzie już szefem austriackiego zespołu w klasie królewskiej Mistrzostw Świata – szeroko podawaną przyczyną tego zdarzenia mają być słabe wyniki fabrycznego zespołu, nawet pomimo dwóch zwycięstw w sezonie 2021 – Miguela Olivery w Barcelonie i Brada Bindera w Austrii.

1 grudnia austriacki producent potwierdził informację krążącą w mediach od ponad tygodnia – w sezonie 2022 miejsce Leitnera zajmie Francesco Guidotti, dotychczasowy menadżer satelickiego zespołu Ducati, Pramac Racing. Włoch pracował dla KTM-a w latach 2006-2009, więc jest to dla niego powrót do korzeni.

„Byłem już menadżerem zespołu KTM, przed zebraniem cennego doświadczenia w innych seriach, a następnie powrotem do MotoGP” – powiedział. „Teraz jestem gotów zatoczyć krąg! KTM zawsze był ambitny i głodny sukcesu w swoich programach wyścigowych. Widzimy, że w MotoGP nie jest inaczej. To, co osiągnęli w tak krótkim czasie jest niesamowite, ale jest jeszcze co najmniej tyle samo rzeczy, których możemy dokonać. Cieszę się z tego, że wróciłem”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej KTM Factory Racing

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze