Amazon Prime stworzył serial dokumentalny o MotoGP

Choć pierwsze informacje o serialu Amazon Prime dotyczącego Motocyklowych Mistrzostwach Świata pojawiały się już na początku sezonu, Dorna dopiero teraz, pod koniec listopada, potwierdziła te doniesienia i poinformował, że dokument będzie miał premierę w 2022 roku.

Po sukcesie serialu Formula 1: Jazda o życie platformy Netflix, mówiono o planach Dorny na stworzenie podobnego materiału, ale we współpracy z Amazon Prime. Ekipy filmujące pojawiły się już na starcie sezonu, kiedy rozegrano Grand Prix Kataru na torze Losail.

Sam serial dokumentalny o klasie królewskiej ma mieć osiem odcinków – każdy potrwa pięćdziesiąt minut. Podczas nagrywania kamery śledziły chociażby Valentino Rossiego oraz Marca Márqueza, przez co widz może spodziewać się wątków końca kariery „doktora” i powrotu Hiszpana na motocykl po kontuzji z Jerez. Prócz nich, w dokumencie pojawią się też nowy mistrz świata Fabio Quartararo, wicemistrz Francesco Bagnaia oraz jego partner zespołowy – Jack Miller i Joan Mir, ubiegłoroczny triumfator mistrzostw.

Serial ma „zabrać widzów za zamknięte zazwyczaj drzwi. Od treningów, po spotkania zespołów i wszystko między nimi; sportowa i prywatna część MotoGP zabierze widzów w podróż na szczycie sportów motocyklowych”.

Barry Furlong, wiceprezydent brytyjskiego Amazon Prime stwierdził, że MotoGP jest sportem wymagającym i robiącym duże wrażenie: „MotoGP to wymagający sport, z dużą ilością fanów. Jestem pewien, że nowa produkcja ich nie zawiedzie”.

Manel Arroyo, dyrektor handlowy Dorna Sports, podziękował ponadto wszystkim sześciu producentom MotoGP za ich pomoc w tworzeniu dokumentu.

Dokładna data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Dorna Sports

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league