Rossi: Ostatni wyścig to ostatni wyścig, tego się nie zapomina

Valentino Rossi zakończył swój ostatni wyścig w dobrym stylu plasując się na dziesiątej pozycji tuż przed swoim byłym zespołowym partnerem, Franco Morbidellim. Jak przyznaje sam dziewięciokrotny mistrz świata, był to jego najlepszy wyścig w sezonie 2021.

„Cieszyliśmy się jakbyśmy wygrali mistrzostwo! Nigdy tego nie zapomnę” przyznał Rossi po wyścigu nie kryjąc swoich emocji. „Ostatni wyścig to ostatni wyścig, tego się nie zapomina i jest to ważne, ale nie jest to też łatwe”.

 „To był naprawdę wyjątkowy weekend i nie spodziewałem się, że wszystko się tak potoczy. Trochę martwiłem się o ten ostatni weekend mojej kariery, bo jest to moment, o którym myślisz od dłuższego czasu i nie wiesz jak będziesz się czuł. Czy będziesz w stanie skoncentrować się na wyścigu, czy będziesz po prostu smutny”.

„Było wiele emocji, ale pojechałem dobrze, nie popełniłem błędu i dałem z siebie wszystko od początku do końca” powiedział Włoch. „Dużo to dla mnie znaczy, bo będę mógł używać tego wyniku przez długi czas, ponieważ zawszę będę mógł powiedzieć, że skończyłem mój ostatni wyścig w pierwszej dziesiątce”.

Na emocje Włocha dodatkowo wpływali kibice, którzy licznie przybyli by wesprzeć go w tym „ostatnim tańcu” i stać się świadkami historii motorsportu piszącej się na ich oczach. Na trybunach znalazło się 76 tysięcy kibiców z całego świata, którzy wykreowali magiczną atmosferę, by pożegnać legendę MotoGP.

Swój szacunek i wsparcie dla Valentino Rossiego wyrazili też inni kierowcy i osoby ze świata motorsportu, które przez lata był częścią niezwykłej kariery kierowcy. To właśnie wszystkim swoim współpracownikom na przestrzeni lat dziewięciokrotny mistrz świata chciał szczególnie podziękować. „To był wspaniały weekend już od czwartku. Otrzymałem wiele niespodzianek, jak moje zwycięskie motocykle czy to, że kierowcy Akademii używali moich kasków. Było to bardzo emocjonalne. I dodatkowo wielkie wsparcie i szacunek od pracowników paddocku i innych kierowców. Muszę im wszystkim podziękować. To wszystko jest naprawdę wyjątkowe”.

Na koniec swojej barwnej kariery Valentino Rossi został uhonorowany specjalnym medalem włączającym go oficjalnie do grona Legend MotoGP.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze