Lecuona: To nie ostatnie pożegnanie, ciąg dalszy nastąpi

Iker Lecuona, zawodnik zespołu Tech3, w Walencji pożegnał się z MotoGP. Hiszpan w przyszłym sezonie, razem z Xavim Vierge, który także opuszczają padok MotoGP, będzie występował w Mistrzostwach Świata Superbike w zespole Hondy.

Po dwóch sezonach w Motocyklowych Mistrzostwach Świata, Lecuona od sezonu 2022 będę ścigał się w WSBK – o tym 26 października poinformowało HRC. Zaledwie 21-letni Hiszpan dla satelickiego zespołu KTM-a zdobył w tym sezonie 39 punktów. Jego najlepszy występ miał miejsce podczas deszczowego Grand Prix Austrii, gdzie dojechał do mety na szóstym miejscu. Lecuona w klasyfikacji generalnej był jednak tylko dwudziesty, tuż przed zespołowym partnerem, Danilo Petruccim. Oboje zostaną w przyszłym sezonie zastąpieni przez debiutantów, mistrza kategorii Moto2 Remy’ego Gardnera oraz wicemistrza Moto2 – Raúla Fernándeza.

Grand Prix Walencji zawodnik zespołu Tech3 ukończył na piętnastym miejscu – w czasie weekendu najlepsze tempo prezentował na deszczu, będąc naszym w pierwszym treningu.

„W końcu mogłem ukończyć wyścig” – stwierdził Hiszpan. „Miałem sporo problemów, ale udało nam się przekroczyć metę blisko najlepszych zawodników. Teraz chcę po prostu podziękować swojego zespołowi za te dwa lata! Dużo płakałem, cieszyłem się, uczyłem więc chcę podziękować temu zespołowi i oczywiście swojej rodzinie, przyjaciołom, fanom, którzy przyszli kibicować mi podczas ostatniego wyścigu”.

Na koniec Lecuona dodał: „To nie ostatnie pożegnanie, ciąg dalszy nastąpi”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej KTM Tech3