Petrucci pożegnał się z MotoGP

14 listopada nie tylko Valentino Rossi pożegnał się z Motocyklowymi Mistrzostwami Świata – zrobił to też Danilo Petrucci, jadąc swój ostatni wyścig w barwach zespołu Tech3. Przed Włochem teraz nowe wyzwanie, czyli Rajd Dakar.

Petrucci swoje największe sukcesy zdobywał na motocyklu Ducati – reprezentując zespół Pramaca sześciokrotnie stawał na podium, za to w fabrycznej zespole włoskiej marki wygrał dwa wyścigi. Łącznie w czasie swojej kariery w MotoGP na podium meldował się dziesięć razy. Swój ostatni sezon spędził w zespole KTM Tech3, zdobywając w ich barwach 37 punktów.

Zawodnik wzruszony był już przed samym wyścigiem, gdy zespół zaopatrzył go w święcący krawat i inne akcesoria, aby świętować jego karierę.

Swoje zawodnika pożegnał jego szef, Hervé Poncharal: „Chciałbym jeszcze raz podziękować Ikerowi i Danilo i życzyć im powodzenia w przyszłości, która maluje się w jasnych barwach. Danilo zostaje w rodzinie KTM-a, rozpoczyna nowy rozdział w karierze i mam nadzieję, że to początek drugiej, świetnej kariery – tym razem w rajdach”.

„Wielkie podziękowania dla wszystkich” – powiedział później sam Włoch. „Dla wszystkich w KTM-ie, w Tech3 i w sumie każdego, kto kiedykolwiek ze mną pracował. Robiliśmy to, co byliśmy w stanie zrobić. W tym wyścigu po prostu starałem cieszyć się każdym momentem, aż do końca. Jestem wdzięczny za wszystko. Teraz nadejdzie czas na odpoczynek”.

Odpoczynek Petrucciego nie potrwa jednak długo – Rajd Dakar, w którym wystartuje rozpoczyna się już 2 stycznia w Ha’il, w Arabii Saudyjskiej.

Źródło: Z informacji prasowej KTM Tech3

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze