Martín: To okrążenie było prawie perfekcyjne

Jorge Martín zdobył swoje czwarte pole position w tym sezonie, do Grand Prix Walencji. Hiszpan dobre tempo prezentował już piątek, ale nie było ono bliskie czołówki - więc faworytami do zdobycia pole position pozostawali zawodnicy fabrycznego zespołu Ducati. W kwalifikacjach to jednak debiutant w kategorii królewskiej okazał się najlepszy.

Zawodnik Pramaca był dwunasty w pierwszym treningu na mokrym torze, a na suchym – już piąty. Podobnie było w sobotniej sesji treningowej, dzięki czemu spokojnie awansował bezpośrednio do Q2. Tam najpierw wykręcał rezultaty wystarczające na pierwszy rząd, a ostatnim okrążeniem zapewnił sobie kolejne w tym sezonie pierwsze pole startowe.

„Bardzo cieszę się z dzisiejszego występu” – powiedział Martín. „Wczorajszy dzień także był bardzo dobry i zazwyczaj w sobotę wykonujemy krok do przodu, zrobiliśmy go także dzisiaj. To okrążenie było niesamowite, prawie perfekcyjne. Ciężko byłoby to jeszcze poprawić, bo na każdym zakręcie jechałem na limicie”.

Hiszpan, chociaż cieszy się momentem, myślami wybiega w bliską przyszłość: „Spróbuję skupić się na jutrzejszym dniu, bo to będzie długi wyścig. Czuję się jednak mocny, fizycznie oraz mentalnie. Liczę na podium”.

„Na pewno postawię jutro na twardą oponę z przodu, ale tylna… to trudny wybór. Twarde i pośrednie mieszanki mają swoje zalety, jak i wady, ale myślę, że obie będą dobre do walki. Spojrzę jeszcze na dane innych zawodników Ducati i wtedy zdecyduję” – stwierdził zdobywca pole position.

Martín walczy nie tylko o zwycięstwo, ale też o miano Debiutanta Roku. Drogę do zdobycia tego tytułu ułatwia mu fakt, iż Enea Bastianini startuje dopiero z osiemnastego pola: „Mamy wszystko, żeby jutro wygrać. Musimy być skupieni, oczywiście ukończyć wyścig – ale nie po prostu ukończyć, tylko zrobić to w dobry sposób. Zrobię co w swojej mocy”.

Źródło: motogp.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze