Decyzja o starcie w GP Walencji przez Pola Espargaró w niedzielę rano

Podczas trzeciego treningu przed GP Walencji Pol Espargaró został wystrzelony z motocykla – tor opuścił na noszach, a następnie został przewieziony do szpitala na dalsze testy. Nie wykazały one żadnych złamań, lecz obicia w okolicach żeber i tułowia. Hiszpan ma też problemy z nadgarstkiem. Decyzja o tym, czy pojedzie w niedzielnym wyścigu, zostanie podjęta o poranku.

Zawodnik Repsol Hondy w czasie sesji treningowej zaliczył potężny high-side w zakręcie 13. Wystrzelony z maszyny, plecami uderzył o asfalt – z toru zniesiono go na noszach i zabrano do centrum medycznego, a następnie szpitala. Przez to nie wziął udziału w kwalifikacjach. W padoku pojawił się kilka godzin później, z bandażem na nadgarstku.

Jeszcze gdy Espargaró znajdował się w centrum medycznym na torze, Alberto Puig powiedział mediom: „Zaliczył duży wstrząs, jeśli chodzi o żebra i nadgarstek. To bolesne, może coś jest złamane. Na razie przetransportujemy go do szpitala w Walencji na dalsze testy”.

Słowa samego zawodnika cytowane są przez oficera prasowego zespołu: „Uderzenie było bardzo mocne, ale na szczęście nie mam żadnej poważnej kontuzji oraz nic nie okazało się złamane. W tym momencie bardzo bolą mnie żebra, gdy oddycham. To boli najbardziej” – powiedział Pol Espargaró.

„Jestem bardzo zawiedzony, bo mieliśmy świetne tempo i czułem dużą pewność siebie. Bardzo mi przykro z powodu zespołu. Dzisiaj w nocy odpoczywam, biorę leki przeciwbólowe i zobaczymy sytuacja będzie wyglądała rano”.

Hiszpan jest w Walencji jedynym reprezentantem zespołu Repsol Honda – Marc Márquez nie startuje w ostatnim wyścigu sezonu przez nawrót diplopii. Jeśli Espargaró także nie stanie na starcie, będzie to pierwszy raz od 1992 roku, kiedy żaden zawodnik fabrycznej Hondy nie weźmie udziału w rywalizacji. Ostatni raz było to spowodowane słynnym wypadkiem Micka Doohana w Assen - prócz niego upadł też wtedy jego zespołowy partner, Wayne Gardner.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Honda Racing Corporation

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze